Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
MATERIAŁ PARTNERA

Najnowszy system monitorowania glukozy w czasie rzeczywistym (rtCGM) już dostępny w Polsce

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 lutego 2024 17:00

Najnowszy system monitorowania glukozy w czasie rzeczywistym (rtCGM) już dostępny w Polsce - Obrazek nagłówka
Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM) przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek najnowszego systemu rtCGM, Dexcom ONE+. System ten od dziś jest dostępny w Polsce, Hiszpanii i Belgii, a w niedługim czasie będzie miał swoją premierę również w innych krajach.
  • Dexcom ONE+ od dziś dostępny w Polsce, Belgii i Hiszpanii, premiery w kolejnych krajach zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.
  • Nowy, precyzyjny [1], łatwy w użyciu [†,2] system CGM1 umożliwi efektywne monitorowanie glikemii w czasie rzeczywistym jeszcze większej liczbie diabetyków.
  • Dexcom ONE+ wykorzystuje najnowszy i najbardziej dokładny czujnik firmy Dexcom, opracowany z uwzględnieniem opinii użytkowników i lekarzy diabetologów.
  • Diabetycy wymagający intensywnej insulinoterapii mogą teraz łatwiej zarządzać chorobą i monitorować poziom glikemii bez konieczności bolesnego nakłuwania palca [*] lub skanowania.

– Dexcom ONE+ to wyraz troski Dexcom o komfort i jakość życia osób z cukrzycą. Cieszę się, że Polska została wybrana jako pierwszy kraj, w którym dostępne będzie najnowsze rozwiązanie do ciągłego monitorowania glukozy Dexcom. To wyjątkowy moment, wprowadzamy w Polsce nowoczesne narzędzie, które może sprawić, że technologia rtCGM stanie się naprawdę dostępna i powszechna wśród osób z cukrzycą w naszym krajuwyjaśnia Tomasz Borowy, prezes zarządu Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce. – Dexcom ONE+ to nie tylko krok w przyszłość, ale przede wszystkim przystępne rozwiązanie, które pozwoli szerszej grupie pacjentów na dostęp do jakości urządzeń zapewnianych przez Dexcom. Kluczowe cechy tego systemu są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby osób z cukrzycą wymagających insulinoterapii zgłaszane producentowi. Wierzymy, że ONE+ ułatwi osiąganie lepszych wyników i dłuższe życie z cukrzycą z mniejszą ilością powikłańdodaje Tomasz Borowy.

Dexcom ONE+ korzysta z najnowocześniejszego i najbardziej dokładnego czujnika firmy Dexcom. Przy jego projektowaniu producent brał pod uwagę sugestie zebrane wśród lekarzy oraz doświadczenia i opinie użytkowników korzystających z wcześniejszych modeli CGM firmy Dexcom. Dzięki temu powstał Dexcom ONE+, przeznaczony dla wszystkich osób z cukrzycą wymagających leczenia cukrzycy insuliną, który zapewnia wysoką skuteczność, a jednocześnie łatwość użytkowania.

– Dexcom ONE+ wykorzystuje naszą najlepszą technologię, a także oferuje szereg funkcji dostosowanych do preferencji użytkowników, wierzymy więc, że zostanie pozytywnie przyjęty przez społeczność osób z cukrzycąwyjaśnia Teri Lawver, wiceprezes wykonawcza i dyrektor handlowa w Dexcom. – Opracowując Dexcom ONE+ uwzględniliśmy opinie użytkowników i profesjonalistów medycznych, oferujemy zatem system CGM, który jest elastyczny, łatwy i intuicyjny w użyciu, z którego mogą skorzystać osoby z cukrzycą typu 1 lub typu 2 oraz ich lekarze i opiekunowie – dodaje Teri Lawver.

– W rozmowach z przedstawicielami Dexcom podkreślałam jak ważne jest, aby CGM był łatwy w użyciu zarówno dla osób z cukrzycą, jak i osób ich wspierających. Dexcom ONE+ to urządzenie typu wszystko-w-jednym, przez co jest bardzo łatwy w aplikacji i użytkowaniu. Dzięki temu najnowsze rozwiązania technologiczne stają się bardziej dostępne dla wszystkich osób z cukrzycąpodkreśla dr Liesbeth van Huffel, endokrynolog ze szpitala OLV Aalst w Belgii, gdzie jest odpowiedzialna za wdrażanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań diabetologicznych. – Innym ważnym elementem jest możliwość dodawania notatek w określonych momentach, takich jak posiłki, podawanie insuliny czy aktywność fizyczna. W porównaniu ze standardową metodą nakłuwania palca, czujnik CGM dostarcza znacznie wyraźniejszy obraz, jak codzienne wybory wpływają na poziomy glikemii. Urządzenia Dexcom są znane ze swojej dokładności i niezawodności, a dodanie opcji notatek w Dexcom ONE+ sprawia, że system jest jeszcze bardziej pomocny dla osób wspierających osobę z cukrzycą we właściwym zarządzaniu cukrzycą - dodaje dr Liesbeth van Huffel.

Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z dotychczasowych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Dexcom ONE+ został opracowany, aby złagodzić to poczucie obniżenia jakości życia. System jest bardzo prosty w aplikacji [**] i zaprojektowany został tak, aby był łatwy w codziennym użytkowaniu, nawet dla osób, które nie miały wcześniejszych doświadczeń z technologią CGM. Jak wszystkie CGM firmy Dexcom, Dexcom ONE+ przedstawia klarowny obraz poziomu glikemii w czasie rzeczywistym, bez konieczności bolesnych nakłuć palca*, co zwiększa komfort życia z chorobą, ułatwia [‖] zarządzanie nią i umożliwia osiąganie lepszych wyników leczenia [§,3,5,‡‡,6]. Co ważne, Dexcom ONE+ pozwala również użytkownikowi w prosty sposób udostępniać wyniki glikemii aż dziesięciu osobom, oferując bliskim i opiekunom chorych stały wgląd w aktualne pomiary, a zarazem większe poczucie bezpieczeństwa [††].

– Dexcom ONE+ to kolejny krok na drodze realizacji misji Dexcom, oferowania dostępu do naszej przełomowej technologii milionom ludzi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afrycepodkreśla Alex Moussa, wiceprezes i dyrektor generalny Dexcom EMEA & LATAM. „Dzięki nieustannym innowacjom w opracowywaniu naszych produktów, nie tylko oferujemy najnowocześniejszą i najdokładniejszą wersję naszej technologii jeszcze większej liczbie ludzi, ale także pokazujemy nasze zaangażowanie w znaczne zwiększenie dostępu do CGM dla osób z różnymi typami cukrzycydodaje Alex Moussa.

Cechą wyróżniającą Dexcom ONE+ spośród innych systemów CGM jest możliwość elastycznego dostosowania go do preferencji użytkowników. Systemy CGM Dexcom oferują największą dyskrecję, dzięki trzem opcjom aplikacji czujnika [‡,1,4]. Są też jedynymi systemami CGM oferującymi opcję „Opóźnienie pierwszego ostrzeżenia o wysokim poziomie glukozy” [1] - funkcję do samodzielnej konfiguracji przez użytkownika, która umożliwia ustawienie czasu przed którym czujnik nie będzie alarmował o „wysokim” wyniku glikemii, co pozwala uniknąć zmęczenia alarmami. Ponadto, Dexcom ONE+ zaprojektowany został tak, aby doskonale dopasowywać się do stylu życia użytkownika, ma na przykład najwyższy stopień wodoodporności w porównaniu z innymi markami CGM [¶], pozwalając na bezproblemowe korzystanie z urządzenia podczas kąpieli lub ćwiczeń.

Aby dowiedzieć się jak Dexcom ONE+ może korzystnie wpłynąć na podniesienie jakości życia osób z cukrzycą lub ich bliskich zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.dexcom.com/pl-pl.

Przypisy:

† Wyniki uzyskane w badaniu Dexcom G7, który ma podobne funkcje i użyteczność.

* Jeśli ostrzeżenia i odczyty poziomu glukozy nie odpowiadają objawom, przy podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należy skorzystać z glukometru.

** W porównaniu z systemem Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE

‖ W porównaniu do stosowania przez pacjenta glukometru

‡‡ Badanie obejmowało system CGM firmy innej niż Dexcom

‡ Dexcom ONE+ jest zatwierdzony do noszenia na ramieniu i brzuchu, a dzieci w wieku 2–6 lat mogą również nosić czujnik na górnej części pośladków

¶ Czujnik Dexcom ONE+ jest wodoodporny i, jeśli jest prawidłowo zainstalowany, można go zanurzyć w wodzie na głębokość do 2,4 metra na maksymalnie 24 godziny bez awarii.

†† Wymagana osobna aplikacja Follow i połączenie internetowe

  1. Dexcom ONE+ User Guide, 2023.
  2. Dexcom, Dane z badań własnych, 2022.
  3. Lind M, et al. Diabetes Care. 2021;44(1):141-149.
  4. Freestyle Libre 2, Medtronic and Senseonics User Guides.
  5. Soupal J, et al. Diabetes Care. 2020; 43: 37-43.
  6. Welsh JB, et al. J Diabetes Sci Technol. 2024;18(1):143-147

Podobne artykuły

iwonkadebat
12 października 2021
Beztytulu
22 stycznia 2021
JerzyMagiera
Cukrzyca

Jak technologia zbliża ludzi?

15 grudnia 2020

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także