Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Nowy Jork: Najwięcej odry od ponad 20 lat

MedExpress Team

Tomasz Kobosz

Opublikowano 9 stycznia 2019 11:14

Nowy Jork: Najwięcej odry od ponad 20 lat - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
W 2000 r. odrę uznano w Stanach Zjednoczonych za wyeradykowaną. Choroba powróciła jednak z impetem. Tylko w stanie Nowy Jork zarejestrowano w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ok. 170 przypadków.

Stanowe służy sanitarne najwięcej zachorowań na odrę odnotowały w sąsiadującym z metropolią nowojorską hrabstwie Rockland County (105) oraz w społeczności Żydów ortodoksyjnych na Brooklynie (55).

Według urzędników New York State Department of Health obecne ogniska zachorowań na odrę są największe od lat 90. ubiegłego wieku. Ponad 80 proc. osób, które zachorowały w ostatnich miesiącach nie było szczepionych, a większość pozostałych – nie otrzymało dwóch zalecanych dawek, a tylko jedną.

Ponad 20 nowojorskich szkół i przedszkoli zostało czasowo zamkniętych z powodu zbyt małego odsetka zaszczepionych wśród uczęszczających tam dzieci. Władze sanitarne rozprowadziły ponad 40 tys. ulotek z informacjami o chorobie i o możliwości zaszczepienia się. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ze szczepień przeciwko odrze skorzystało ok. 13 tys. mieszkańców – w większości przypadków szczepiono dzieci – podaje NBC News.

W całych Stanach Zjednoczonych od sierpnia do grudnia 2018 r. odnotowano 292 potwierdzonych przypadków odry. Choroba pojawiła się w 26 stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii.

Źródło: NBC News / OutbreakNewsToday

Podobne artykuły

zz_n
8 maja 2024
iStock-1266944621

Czy odra zaleje Polskę?

26 kwietnia 2024
Kuchar-WnZ-naziwsko
Wyszło na Zdrowie

Antyszczepionkowcy w pułapce algorytmu

18 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także