Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Pomóżmy Jackowi stanąć na nogi. Pomóżmy wszyscy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 września 2019 15:13

Pomóżmy Jackowi stanąć na nogi. Pomóżmy wszyscy  - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Jacek Gugulski od ponad dwudziestu lat choruje na przewlekłą białaczkę szpikową. Jako prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, współzałożyciel i wieloletni prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych - zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro pacjentów. Dziś sam potrzebuje niezbędnej pomocy, do dalszej walki z chorobą.

Jacek Gugulski, od wielu lat jest pacjentem zmagającym się z przewlekłą białaczkę szpikową. Wiedząc, czego najbardziej potrzeba pacjentom, wiele lat temu stworzył Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową oraz fundację Razem Pomimo Wszystko. Stał się, także wraz z Krzysztofem Kolbergerem jednym z inicjatorów tworzących Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych.

Wczoraj (23.09) została uruchomiona zbiórka na rzecz Jacka Gugulskiego, z której dochód zostanie przekazany na zapewnienie najpilniejszych potrzeb, czyli podstawowych produktów do życia, zapewnienie opieki, diagnostyki oraz rehabilitacji.

- Zbiórka trwa od wczoraj i ma charakter internetowy, a pieniądze mogą być wpłacane na konto. Zostaliśmy teraz sami, w tym całym nieszczęściu w tej całej chorobie, zostałam w tym po prostu sama... - mówi pani Monika Gugulska, żona.

Największa potrzeba

- W tej chwili najbardziej potrzebne są leki. W kwestii diagnostyki, nikt nie chce podjąć się leczenia mojego męża, ponieważ pierwsza biopsja nic nie wykazała, a na drugą nie wyraził zgody, osłabiony długimi godzinami oczekiwania. Chodziło głównie o leczenie, a wciąż nie wiemy co się dzieje. Prawdopodobnie jest to guz, ale nie wiemy, jaki ma charakter. Nie mam żadnej opieki. Nie mam opieki z MOPS-u, bo okazuje się, że MOPS, nie dysponuje ludźmi. Aktualnie pomaga mi moja mama i to jest jedyna opieka na dziś. Jestem pozostawiona sama sobie i nikt nie potrafi mi w tym momencie pomóc - mówi pani Monika Gugulska.

Środki na pomoc Jackowi Gugulskiemu można wpłacać TU

Podobne artykuły

JacekGugulski-nekrolog_BW
8 lutego 2021
guglski
29 marca 2019
jacek-gugulski
21 marca 2019
jacek-gugulski
25 kwietnia 2018

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także