Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Stacja dializ w Świnoujściu wznowi działalność

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 30 stycznia 2023 09:38

Stacja dializ w Świnoujściu wznowi działalność - Obrazek nagłówka
fot. swinoujscie.pl
Dializowani pacjenci ze Świnoujścia nie będą już musieli dojeżdżać do Szczecina. Od lutego w mieście wznowi działalność stacja dializ. Poprowadzi ją Szpital Miejski.

Pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma. W efekcie, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie.

– Kiedy jesienią dotarła do nas informacja, że prywatna spółka rezygnuje z prowadzenia stacji dializ, powiedziałem moim współpracownikom, że musimy zrobić wszystko by ta stacja została w Świnoujściu i że znajdę pieniądze na jej prowadzenie. Udało się, i to rekordowo szybko – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Stacja działała dotychczas w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego „Rusałka” i nie zmieni się to. Zmieni się natomiast administrator. Będzie to Szpital Miejski im. Jana Garduły. Początkowo będzie się tam leczyć 20 pacjentów.

– Kupiliśmy część wyposażenia od poprzednika. Dokupiliśmy brakujące sprzęty, komputery , oprogramowanie oraz wyroby medyczne i leki. Wydzierżawiliśmy także sprzęt medyczny niezbędny do leczenia, aby 1 lutego przyjąć pierwszych pacjentów do dializ – informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego.

Placówka będzie jednym z oddziałów stacjonarnych w zakresie hemodializ, ale będzie również realizować program lekowy w zakresie leczenia wtórnej nadczynności przytarczyc u pacjentów leczonych dializami nerkozastępczo.

Oprac. na podst.: swinoujscie.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także