Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Szczepienia przeciwko grypie będą refundowane dla seniorów?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 11 kwietnia 2018 14:26

Szczepienia przeciwko grypie będą refundowane dla seniorów? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
- O możliwości refundacji szczepień przeciwko grypie opowiadał w rozmowie z Medexpressem wiceminister zdrowia Marcin Czech.

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie od nowego sezonu grypowego 50-procentowej refundacji szczepionek przeciwko grypie. - Chcielibyśmy, aby oprócz obowiązkowych, zalecanych szczepień, upowszechnić stosowanie innych szczepionek - powiedział Czech. - W przypadku np. szczepienia przeciwko grypie, rozważamy w przypadku populacji powyżej 65 roku życia wpisanie jej na otwartą apteczną listę refundacyjną z poziomu odpłatności 50 proc. - wyjaśnił Czech. MZ porozumie się w tej kwestii z producentem co do odpowiedniej ceny - Chcemy wprowadzić zmiany na zadowalających nas warunkach. Chcemy, aby cena za szczepionkę przeciwko grypie była na tyle niska, aby każdy mógł ją kupić - wytłumaczył Czech.

Obecnie cena szczepionek przeciwko grypie, w zależności od apteki, wynosi około 40 zł. Marcin Czech powiedział, że dzięki refundacji cena ta mogłaby zostać zmniejszona do około 20 zł. Zaznaczył, że MZ chciałoby, aby refundacja szczepień przeciwko grypie została wprowadzona przed najbliższym sezonem grupowym.

Zobacz także