Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 28 grudnia 2022 09:39

Szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Z uwagi na rosnącą liczbę infekcji grypowych szpitale zaczynają wprowadzać ograniczenia w odwiedzinach pacjentów. Taką decyzję podjęły już władze m.in. Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu i Szpitala Ostrów Wielkopolski.

Jak dowiadujemy się z komunikatu opublikowanego na stronie szpitala w Radomiu, odwiedziny są możliwe tylko w sytuacjach szczególnych - dotyczy to przede wszystkim pacjentów w terminalnej fazie choroby oraz nagłego pogorszenia stanu zdrowia. W takich sytuacjach na wizytę musi wyrazić zgodę kierownik lub zastępca kierownika oddziału lub lekarz prowadzący albo dyżurujący. Chorego może odwiedzić tylko jedna osoba, która nie ma żadnych objawów infekcji, w tym: kataru, kaszlu, gorączki, bólu gardła. Na podobnych zasadach odwiedziny mogą się odbywać w toruńskiej lecznicy.

Z kolei w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zakaz odwiedzin obowiązuje na trzech oddziałach: chorób wewnętrznych, kardiologicznym i neurologicznym.

W całej Polsce, tylko w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia zanotowano niemal 300 zakażeń wirusem grypy.

Zobacz także