Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Wielka Brytania przyjęła pacjentów onkologicznych z Ukrainy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 15 marca 2022 11:07

Wielka Brytania przyjęła pacjentów onkologicznych z Ukrainy - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Jak poinformował brytyjski minister zdrowia, grupa ukraińskich dzieci przyjechała do Wielkiej Brytanii, aby kontynuować leczenie onkologiczne.

Minister Sajid Javid powiedział, że 21 dzieci otrzyma najlepszą możliwą opiekę w szpitalach w całym kraju. Dzieci i ich najbliżsi członkowie rodziny przylecieli specjalnym lotem zorganizowanym przez rząd na prośbę polskich urzędników. W pierwszej kolejności mali pacjenci zostaną poddani badaniu a potem skierowani do odpowiednich szpitali. Jeden z polskich onkologów pediatrycznych zdradził dziennikarzom BBC News, że większość dzieci przybywających z Ukrainy znajdowała się w sytuacji zagrożenia życia.


„Jestem dumny, że Wielka Brytania oferuje opiekę medyczną ukraińskim dzieciom, które zostały wypędzone z ojczyzny przez rosyjską inwazję” – skomentował Javid. „Wiem, że niesamowity personel NHS zapewni im najlepszą możliwą opiekę”.


Dziewięciu lekarzy ze Szpitala Dziecięcego w Southampton przyleciało do Polski po dzieci. „Rodziny były niesamowicie wdzięczne za pomoc, a historie, którymi się podzieliły były przerażające” – relacjonowali medycy.


Rząd Wielkiej Brytanii pracuje nad prawnymi szczegółami działania, które umożliwi Anglikom przyjęcie ukraińskich uchodźców w ich domach, w pierwszej kolejności zajęli się przepisami dotyczącymi wdrożenia pilnej opieki medycznej.


Javid powiedział także, że rząd wysłał już siedem samolotów do Ukrainy z ponad 650 000 artykułów medycznych w ramach pomocy humanitarnej, w tym pakiety do leczenia ran, sprzęt do intensywnej terapii i niezbędne leki. Ósmy samolot wystartował w poniedziałek rano.

Źródło: BBC

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także