Patient Empowerment w grze!

Fot. Getty Images/iStockphoto
27-28 kwietnia odbędzie się V Kongres Patient Empowerment pod hasłem #jutropacjentów
Medexpress 2021-03-25 14:55

Instytut Komunikacji Zdrowotnej będzie czekać na gości− wirtualnie − „pod” adresem: patientempowerment.pl

Gdyby porównać pandemię do gry w karty, rozdający, czyli wirus SARS-CoV-2, jest tym, który co chwilę ją przerywa mówiąc: „Sprawdzam!”. Kto bierze udział w tym trudnym rozdaniu?

Pracownicy służby zdrowia, szpitale, przychodnie i przede wszystkim pacjenci. System opieki zdrowotnej został wystawiony w tym czasie na wielką próbę. Podobnie, jak relacje lekarz-pacjent, pacjent-organizacja pacjentów, szpital-pracownik a także wszystkie mechanizmy działań opracowane dotychczas przez decydentów i klinicystów.

Po ponad roku pandemii w ochronie zdrowia wydarzyło się tak wiele, że czas najwyższy odbyć wspólną naradę z udziałem organizacji pacjentów i zaplanować potrzebne zmiany w obszarze edukacji, bezpieczeństwa pacjentów i funkcjonowania systemu.

W czasie kongresu Patient Empowerment we wspólnych merytorycznych dyskusjach, odwołując się do konkretnych przykładów, podsumujemy w jakiej kondycji jest solidarność przedstawicieli systemu ochrony zdrowia, organizacji pacjentów i decydentów po czasie tak trudnej próby. Będziemy mówić m.in. o:

  • Doświadczeniach pacjentów w tworzeniu efektywnej opieki
  • Funduszu Medycznym
  • Nowoczesnych technologiach w służbie pacjenta
  • Skutecznej edukacji
  • Zmianach, na jakie liczą organizacje pacjentów

A dlaczego #jutropacjentów? O tym i o szczegółach programu powiemy już wkrótce. Nie zabraknie tematyki związanej m.in. z psychiatrią, chorobami rzadkimi czy hematologią. W każdym z tych obszarów eksperci, czyli pacjenci, przedstawią swoją wizję potrzebnych zmian i postulatów.

W czasie wydarzenia on-line będą dostępne dla uczestników pokoje eksperckie, w których swoją wiedzą i doświadczeniem będą mogli podzielić się z pacjentami zaproszeni goście. Kongres poprzedzi i zakończy Tydzień Pacjentów realizowany na portalu Medexpress.pl, co oznacza że w rolę wydawców portalu wcielą się przedstawiciele organizacji pacjentów.

Zapraszamy bardzo serdecznie!

PDF

Zobacz także