Termowizja w WUM – kolejne kroki w kierunku innowacyjnego produktu

W Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM przy ulicy Banacha zainicjowano kolejny etap prac nad autorskim rozwiązaniem stworzonym przez konsorcjum Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM oraz PCO S.A. Celem projektu jest opracowanie narzędzia do identyfikowania osób z gorączką w przemieszczającym się tłumie.
Medexpress 2020-06-26 15:36

Wyzwaniem w okresie pandemii jest identyfikacja osób z podwyższoną ciepłotą ciała w miejscach publicznych. W tym celu podejmowane są próby objęcia dużych przestrzeni systemami termowizyjnymi, które mają rozpoznać osobę z gorączką i rejestrować jej ruch w obiekcie. Naukowcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uczestniczą wraz z przedstawicielami PCO S.A. w pracach konsorcjum, które mają na celu opracowanie i wdrożenie takiego rozwiązania w dużych węzłach komunikacyjnych bazując na opracowanych stworzonej przez PCO S.A. koncepcji wykorzystania produktów termowizyjnych.

Od tego tygodnia Od 22 czerwca w Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM równocześnie działają dwa urządzenia termowizyjne produkcji PCO S.A. To kolejna faza testów budowanego rozwiązania. Docelowo dane z wielu kamer termowizyjnych będą gromadzone i analizowane w jednym systemie informatycznym.

„Dzięki instalacji kolejnej kamery termowizyjnej otworzyliśmy drugie wejście do Szpitala, które przeznaczyliśmy dla naszych pracowników. Rozdzieliliśmy więc dwa strumienie osób: pacjentów i pracowników Szpitala. To rozwiązanie w istotny sposób zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne oraz jak również poprawi komfort” – komentuje Dyrektor CSK i Z-ca Dyrektora UCK WUM - Maciej Zabelski.

Zespoły Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM oraz PCO S.A. pracują wspólnie z potencjalnymi partnerami nad opisem funkcjonalnym docelowej wersji budowanego systemu.

Źródło: WUM

PDF

Zobacz także