Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 20.10.2022 r.

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 20 października 2022 11:58

Skrót wiadomości Medexpressu - 20.10.2022 r. - Obrazek nagłówka

Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że przeniesienie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej na franczyzobiorcę, który jest kontrolowany, a więc zależny od franczyzodawcy, naruszałoby przepisy antykoncentracyjne wprowadzone ustawą „Apteka dla Aptekarza”, informuje Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek. Z danych ZAPPA wynika, że na polskim rynku działa kilkadziesiąt aptek prowadzonych przez kontrolowane sieci spółki lub firmy zakładane przez farmaceutów. Związek zapowiedział, że będzie dążył do wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych oraz karnych w stosunku do farmaceutów, którzy udzielają własnych zawodowych uprawnień sieciom aptecznym.

https://tiny.pl/wrbf1

Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła globalne badanie doświadczeń życiowych osób po rozpoznaniu raka. Wyniki mają posłużyć do stworzenia lepszych i skuteczniejszych mechanizmów wsparcia. Ankieta jest częścią szerszej kampanii, która obejmuje organizację konsultacji krajowych, prezentację najlepszych praktyk i wdrażanie inicjatyw kierowanych. Organizacja chce dotrzeć z ankietą do 100 tys. respondentów ze stu krajów, z których większość mieszka w krajach o niskim i średnim dochodzie. Wyniki ankiety mają być znane na początku 2023 r., a następnie wykorzystywane do kształtowania polityki, programów i usług dla osób dotkniętych rakiem na całym świecie.

https://tiny.pl/wrbfj

Organizacje pacjentów i eksperci apelują w Karpaczu o wprowadzenie strategicznych działań mających na celu prewencję zakaźnych chorób układu oddechowego, w tym groźnych zapaleń płuc. W rekomendacjach m.in. szczepienia w cyklu całego życia, opieka nad osobami z grup podwyższonego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby, a także wykorzystanie potencjału wszystkich zawodów medycznych.

https://tiny.pl/wrbfl

– Polska pacjentka coraz bardziej interesuje się metodami leczenia i chce być leczona według najnowszych standardów – powiedziała w wywiadzie dla Medexpressu Ewelina Puszkin, wiceprezes Fundacji Omea Life, wspierającej kobiety zmagające się z rakiem piersi. Pacjentki na samym początku najczęściej nie mają wiedzy na temat leczenia raka piersi. Ta wiedza właściwie nie dociera do nich aż do momentu kiedy nie zachorują. Wywiad udostępniamy w całości na Medexpress.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

W-pigulce-3011
30 listopada 2022
V-Kongres-Ekonomia-dla-Zdrowia-__-MedExpresspl--
5 grudnia 2022
w-pigulce-1601
16 stycznia 2023
w-pigulce-0202
2 lutego 2023
w-pigulce-2802
28 lutego 2023
w-pigulce-0103
1 marca 2023
w-pigulce-2103
22 marca 2023