Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

SAVE THE DATE: I Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 sierpnia 2023 12:04

SAVE THE DATE: I Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży - Obrazek nagłówka


Program oraz rejestracja na stronie Kongresu –kzdim.pl


Edukacja to zasób dla zdrowia. Zdrowie to zasób dla edukacji. Geometria tych prostych zależności układa się w koło - koło ratunkowe dla przyszłości. A jego osią jest, cytując WHO, „pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie tylko brak choroby lub niepełnosprawności” dzieci i młodzieży.

Fundacja Żyjmy Zdrowo i Polsko-Amerykańska Fundacja Onkologiczna zapraszają na I Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży, który uzupełnia strategiczne cele organizatorów związane ze wzmacnianiem edukacji zdrowotnej i umiejętności zarządzania zdrowiem w różnych grupach społecznych.

Kongres obędzie się pod honorowym patronatem:

  • Ministra Zdrowia
  • Instytutu Matki i Dziecka
  • Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  • Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Aktualne wyzwania polityki zdrowotnej w kontekście zdrowia dzieci i młodzieży są jedną z głównych narracji dotyczących przyszłości wszystkich sektorów. Świadomość konieczności zmian w obszarach takich, jak: profilaktyka, promocja zdrowia i prewencja, zarządzanie kryzysami, poprawa jakości opieki zdrowotnej, równość w dostępie do świadczeń i do innowacyjnych rozwiązań w zdrowiu – jest już wyraźnie określona. Kolejnym etapem jest wdrożenie strategii, które zwiększą kompetencje zdrowotne przyszłych pokoleń i posłużą, jako skuteczne rozwiązania w tworzeniu bezpieczeństwa zdrowia publicznego.

– Zdrowie dzieci i młodzieży to kluczowy obszar rozwoju społeczeństwa. To inwestycja, która dotyczy każdego z nas. To perspektywa zdrowia, która wymaga kompleksowej analizy w trzech podstawowych kierunkach: dynamiki zmieniających się trendów, w tym technologii, dobrostanu psychicznego i systemu dopasowanego do najmłodszych, do generacji multitasking – mówi Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo.

Wśród najważniejszych tematów dotyczących zdrowia dzieci i młodzieży - nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie - wymienia się: otyłość i nadwagę, kondycję zdrowia psychicznego, uzależnienia, niebezpieczeństwa generowane przez Internet, edukację zdrowotną, choroby przewlekłe i dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej. Wszystkie te wyzwania wymagają skoordynowanych działań ze strony decydentów, polityków, pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, rodziców, ale też i samej młodzieży.

I Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży już wkrótce stanie się synonimem długofalowego planowania strategicznego w ochronie zdrowia, w czasie którego podczas debat z udziałem ekspertów wielu dziedzin organizatorzy przyjrzą się wizji ochrony zdrowia dla następnych pokoleń. Warto być częścią tych dyskusji. I obrać kurs na #zdrowąprzyszłość.

Program oraz rejestracja nastronie Kongresu.

Podobne artykuły

LARYSZ-2
KZDiM

Hipofosfatazja: jak zatrzymać ból?

9 października 2023
8E8A1198
KZDiM

Rodzina – Szkoła – Zdrowie

21 września 2023
8E8A0727s
20 września 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.