Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Medyczne Targi Wiedzy znów w Krakowie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 3 października 2023 10:08

Medyczne Targi Wiedzy znów w Krakowie - Obrazek nagłówka
fot. iStock
W dniach 1-2 grudnia 2023 r. w Krakowie odbędzie się IV Edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Medyczne Targi Wiedzy”. W poprzednich latach spotkanie zgromadziło ponad 600 studentów reprezentujących wszystkie kierunki medyczne. Motywem przewodnim Konferencji jest interdyscyplinarność w medycynie, a do udziału zaproszeni są zarówno studenci, jak i doktoranci.

W ramach wydarzenia odbędzie się 14 sesji naukowych w następujących kategoriach: lekarski internistyczny, lekarski zabiegowy, case report, ortopedia i fizjoterapia, nauki przedkliniczne, farmacja, stomatologia, pielęgniarstwo i położnictwo, humanistyka medyczna, zarządzanie w ochronie zdrowia, dietetyka, nowoczesne technologie w medycynie, sesja doktorancka oraz anglojęzyczna. W każdej sesji wyłonionych zostanie po dwóch zwycięzców, którzy otrzymają nagrody o wartości 500 zł za pierwsze miejsce i 300 zł za drugie miejsce, natomiast podczas sesji prac zwycięskich dla pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrody o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł.

Pierwszy dzień zostanie zwieńczony oficjalną inauguracją, uroczystym bankietem oraz wieczorem poetyckim. Drugiego dnia odbędą się warsztaty praktyczne z zakresu kardiochirurgii, elektrokardiografii, ultrasonografii, mikrochirurgii, szycia chirurgicznego, fizjoterapii, zakładania gipsu, oraz umiejętności miękkich. Konferencja zostanie podsumowana sesją prac zwycięskich.

Uczestnictwo aktywne i bierne w wydarzeniu jest w pełni bezpłatne. Konferencja organizowana jest przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Fundację „Manuskrypt”.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem: Ministra Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

Rejestracja uczestników aktywnych trwa tylko do 28 października 2023 r. i odbywa się TUTAJ

Więcej informacji na STRONIE WYDARZENIA

Zobacz także