Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Pielęgniarki protestują. Manifestacja w Tarnowie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 21 lutego 2023 12:24

Pielęgniarki protestują. Manifestacja w Tarnowie - Obrazek nagłówka
Do manifestacji pielęgniarek i położnych doszło w Tarnowie. To pokłosie konfliktu między pielęgniarkami a dyrekcją szpitala im. Św. Łukasza. 140 osób z tytułem magistra i specjalizacją nie otrzymało gwarantowanych w ustawie podwyżek.

„Sprzeciwiamy się degradacji pielęgniarek i położnych i zaniżonym wynagrodzeniom dla pielęgniarek z dużym doświadczeniem po liceum medycznym. Wzywamy wszystkie pielęgniarki i położne z całej Polski do udziału w proteście. Stop degradacji. Stop dyskryminacji”, z takimi hasłami idą uczestnicy manifestacji połączonej z przemarszem spod szpitala im. E. Szczeklika do szpitala św. Łukasza.

– Pielęgniarki ze szpitala św. Łukasza mówią „nie”. Nie zgadzamy się, żeby dyrekcja szpitala traktowała nas w taki sposób. Dyrekcja zachowuje się w sposób skandaliczny. Łamie nasze prawa i próbuje nas skłócić. Pielęgniarki chcą tu pracować, ale na godnych warunkach – mówiła w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej Agata Kaczmarczyk, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Regionu Małopolskiego.

Dyrektor szpitala, Marcin Kuta w wywiadzie dla radia RDN Małopolska zaprzeczył temu, że jest konflikt między nim, a pielęgniarkami.

Podobne artykuły

pikieta - strajk
5 czerwca 2024
AdobeStock_674015171
23 kwietnia 2024
iStock-1062433666b
Na żywo

Podwyżki dla pielęgniarek w podkomisji

11 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także