Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Projekty dotyczące aborcji na najbliższym posiedzeniu Sejmu?

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 28 lutego 2024 09:39

Projekty dotyczące aborcji na najbliższym posiedzeniu Sejmu? - Obrazek nagłówka
– Położyłem na stole moją roboczą propozycję, żeby wszystkie projekty dotyczące dopuszczalności aborcji zostały na najbliższym posiedzeniu Sejmu przeczytane i żeby została podjęta dalsza decyzja co do prac nad nimi – powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas wtorkowej konferencji prasowej. – Debata o aborcji to bardzo mocno polaryzujący, ale szalenie ważny temat – podkreślił marszałek.

Szymon Hołownia przypomniał, że początkowo jego propozycją było procedowanie projektów ustaw dotyczących dostępności aborcji odbyło się niezwłocznie, ale już po wyborach samorządowych.

– Proponowałem, żeby wyjąć tę tematykę z bieżącej i coraz gorętszej kampanii politycznej i zająć się tymi projektami na pierwszym, kwietniowym posiedzeniu Sejmu oraz skierować je wszystkie do powołanej przez nas zgodnie komisji nadzwyczajnej. Lewica ma, jak widzę, w tej sprawie inne zdanie i formułuje je w dość konfrontacyjny sposób, ale ja to muszę wziąć i chętnie wezmę pod uwagę. Musimy się zmierzyć z tym tematem i uczciwie położyć go na stole – powiedział marszałek Sejmu.

Decyzja o tym, kiedy ostatecznie temat aborcji pojawi się w harmonogramie prac parlamentarnych zapadnie w tym tygodniu, w gronie liderów partii tworzących rządzącą koalicję. Pytany o to, jak będzie głosował w sprawie tych ustaw, powiedział, że nie opowie się za odrzuceniem ich po pierwszym czytaniu.

– Mimo że mam poglądy bardzo jasne i dziś klasyfikowane jako konserwatywne, to uważam, że pewna uczciwość i szacunek do tych, którzy mają inne zdanie, wymagają tego, żeby wszystkim projektom dać możliwość dojścia do drugiego czytania. Ostateczną decyzję co do nich podejmę podczas finalnego głosowania – zapowiedział Hołownia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także