Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

VII Kongres Patient Empowerment – co w programie?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 kwietnia 2023 12:52

VII Kongres Patient Empowerment – co w programie? - Obrazek nagłówka
Instytut Komunikacji Zdrowotnej zaprasza na VII Kongres Patient Empowerment, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Pacjent - Partner - Przyszłość”.
Kongres Patient Empowerment 2023 - Instytut Komuni

Razem z organizacjami pacjentów, wybitnymi ekspertami w dziedzinie medycyny, farmakoekonomii, badań klinicznych i decydentów odpowiedzialnych za kształt systemu ochrony zdrowia spotkamy się już 25 i 26 kwietnia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Kopernik.

Gośćmi VII Kongresu Patient Empowerment będą m.in. minister Maciej Miłkowski, dr Paloma Cuchi z Biura WHO Polska, Rzecznik Praw Pacjenta - minister Bartłomiej Chmielowiec, prof. Brygida Kwiatkowska, prof. Przemysław Mitkowski, prof. Anna Latos-Bieleńska, prof. Grażyna Rydzewska, prof. Konrad Rejdak, prof. Tomasz Targowski, prof. Adam Maciejczyk, poseł Barbara Dziuk i wielu innych wybitnych ekspertów oraz organizacji pacjentów.

Kongres Patient Empowerment 2023 to dwa zróżnicowane merytorycznie dni, podczas których poruszymy wiele ważnych tematów bliskich pacjentom z chorobami przewlekłymi.

Pierwszego dnia:

  • Porozmawiamy o wyzwaniach zdrowotnych z punktu widzenia pacjenta w różnych obszarach systemowych.
  • Przyjrzymy się onkologii, medycynie personalizowanej, przyszłości diagnostyki, strategiom budującym kapitał zdrowotny i ekonomiczny, pogłębiającym się nierównościom w zdrowiu między innymi w kontekście starzejącego się społeczeństwa i błyskawicznego postępu technologicznego oraz sztucznej inteligencji mającej wpływ na edukację zdrowotną
  • Sprawdzimy, czy chatGPT i Elon Musk wejdą z pacjentem do gabinetu lekarza
  • Premierowo zaprezentujemy Państwu także raport dotyczący wykorzystania mediów społecznościowych w zakresie zdrowia publicznego. Pogłębiona analiza pt. „WEBHealth Impact” powstała pod kierownictwem prof. CMKP, Mateusza Jankowskiego na zlecenie organizacji WELLCOMM. Sprawdzimy zatem w premierowej dyskusji, czy lekarz i pacjent muszą mieć konto na TikToku, żeby dbać o zdrowie i efektywną komunikację zdrowotną
  • W cyklu „Jeden na Jeden” zaprosimy do wysłuchania rozmów liderów organizacji pacjentów z wybranymi przez nich ekspertami
  • W pierwszej połowie dnia w kuluarach Kongresu będziemy nagrywać specjalne wydanie audycji radiowych! Pacjent Na Fali- to niepowtarzalny projekt, który kreować z nami może każdy uczestnik wydarzenia!

Drugi dzień współtworzymy razem z Polskim Towarzystwem Neurologicznym i otworzymy go ramię w ramię z prof. Konradem Rejdakiem, prezesem PTN.

Każda debata 26 kwietnia to inna ścieżka pacjenta cierpiącego na choroby neurologiczne, dlatego też przyjrzymy się w wąskim gronie ekspertów aktualnej problematyce systemowo-zdrowotnej w stwardnieniu rozsianym, chorobach rzadkich, migrenie czy udarach mózgu. Spróbujemy poznać tajemnice mózgu i porozmawiamy o zdrowiu psychicznym.

Będą z nami najważniejsi eksperci obszaru neurologii, która staje się priorytetem państwa.

Spotkajmy się w „Koperniku” już w przyszłym tygodniu! Wierzymy, że #zdrowie to nie #secretproject, tylko #współpraca ! Dlatego liczymy na możliwość spotkania z Państwem w czasie tego wydarzenia i owocny networking zdrowotny!

Kongres został objęty patronatem honorowym Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Patronatu medialnego udzieliły naszej inicjatywie redakcje: TVP 3, Medexpress.pl, czasopisma „Służba Zdrowia”.

Program jest dostępnyTUTAJ.

Podobne artykuły

Zrzut ekranu 2023-04-24 o 10.20.28
TYDZIEŃ PACJENCKI

Życie z mukowiscydozą

24 kwietnia 2023
tydzien pacjencki 2023 Baczul Joanna (002)
24 kwietnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także