Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Wyjątkowy Koncert Charytatywny - Orkiestra Symfoniczna The World Doctors Orchestra i Krzysztof Książek- fortepian

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 lipca 2018 11:13

Wyjątkowy Koncert Charytatywny - Orkiestra Symfoniczna The World Doctors Orchestra i Krzysztof Książek- fortepian - Obrazek nagłówka
Po raz pierwszy w Polsce na jednej scenie wystąpi 100 lekarzy z World Doctors Orchestra i wybitny pianista Krzysztof Książek i zagrają na rzecz walki z nowotworami krwi.

Z okazji dziesięciolecia istnienia w Polsce Fundacji DKMS odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne – koncerty symfoniczne w wykonaniu Światowej Orkiestry Lekarzy. 11 października 2018 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a 12 października 2018 r. w krakowskim Centrum Kongresowym ICE, orkiestra wykona VIII symfonię Beethovena oraz chcąc podkreślić rocznicę 100- lecia odzyskania niepodległości w Polsce, po raz pierwszy zagra Uwerturę es-dur Ignacego Paderewskiego. Występ Orkiestry uświetni wybitny pianista Krzysztof Książek koncertem e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

The World Doctors Orchestra (Światowa Orkiestra Lekarzy) została założona w 2007 roku i łączy przyjemność z dobrej muzyki z globalną odpowiedzialnością społeczną w zakresie nieograniczonego dostępu do świadczeń medycznych. Dwa do trzech razy w roku setka lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów wymienia białe, lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. Przychody z każdego koncertu trafiają do wybranych organizacji non-profit. - Podczas gdy nasza codzienna praca koncentruje się na leczeniu konkretnego pacjenta, jako orkiestra propagujemy przekonanie, że ani granice państw, ani interesy polityczne czy gospodarcze nie powinny ograniczać dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej - założyciel i dyrygent Orkiestry- prof. dr Stefan Willich. Pierwszy koncert lekarze z WDO zagrali w 2008 roku w Filharmonii w Berlinie do tej pory zagrali już niemal 60 koncertów między innymi w Dubaju, USA, Japonii, Hiszpanii, Kapsztadzie. Polska jest 27 krajem na ich trasie koncertowej.

Koncert World Doctors Orchestra uświetni występ wybitnego polskiego solisty, laureata wielu międzynarodowych nagród Krzysztofa Książka w koncercie e-moll op.11 Fryderyka Chopina. Krzysztof Książek wybitny polski pianista, urodzony w 1992 roku w Krakowie. Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest także laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Intencją wydarzenia jest pozyskanie środków na realizację celów statutowych Fundacji DKMS oraz przemówienie językiem muzyki na rzecz szerzenia idei dawstwa szpiku w Polsce i na świecie. Więcej informacji o koncercie można znaleźć na https://www.dkms.pl/pl/koncertWDO

Więcej informacji o Fundacji DKMS:

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1 348 415 (maj 2018) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 5 338 (maj 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.

Podobne artykuły

iStock-935927344
13 czerwca 2023
DKMS

Lekarstwo każdy nosi w sobie

25 października 2017
DKMS
Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku

Mają to w genach i chcą pomagać!

13 października 2017

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także