Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

CBA: Lekarz podejrzany o korupcję. 166 zarzutów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 maja 2022 08:32

CBA: Lekarz podejrzany o korupcję. 166 zarzutów  - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali lekarza - byłego ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Specjalistycznego Szpitala im. prof. A. Sokołowskiego w Zdunowie - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Lekarzowi zarzuca się, że przyjmując pacjentów w prywatnym gabinecie, informował ich, że można przyspieszyć czas wykonania zabiegu na koszt NFZ z około 2 lat do kilku dni, co wiązać się miało z „partycypacją” w kosztach ok. 10 000, 00 złotych. Pieniądze miały trafiać na konto Fundacji Pomocy Transplantologii. Wpłaty od pacjentów (ok. 450 tys. zł) miały potem trafiać na prywatne konto podejrzanego. W trakcie śledztwa przesłuchano około 250 świadków. Ustalono także, że zatrzymany składał fałszywe oświadczenia podczas udziału w komisji przetargowej szpitala - o bezstronności. Podejrzany dostawał pieniądze z tytułu wynagrodzenia od firmy farmaceutycznej, która wygrała postępowanie na dostawę sprzętu medycznego dla szpitala.
Prokuratura Regionalna w Szczecinie przedstawiła podejrzanemu 166 zarzutów. M.in. przyjmowania korzyści majątkowych, oszustwa, składania fałszywych oświadczeń oraz prania pieniędzy w kwocie przekraczającej 1.5 mln zł.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Tematy

cba / łapówki

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także