Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

CMKP: Są wyniki pierwszego etapu jesiennego naboru na specjalizacje

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 8 listopada 2023 12:04

CMKP: Są wyniki pierwszego etapu jesiennego naboru na specjalizacje - Obrazek nagłówka

W jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym na szkolenia specjalizacyjne złożonych zostało łącznie 7027 poprawnych formalnie wniosków. W tym postępowaniu jest dostępnych 6262 miejsca w trybie rezydenckim i 10 118 miejsc w trybie pozarezydenckim. To ponad 2 tysiące więcej miejsc rezydenckich niż w ubiegłorocznej jesiennej rekrutacji.

W ramach pierwszego etapu rekrutacji 5438 osób zostało zakwalifikowanych na wolne miejsca specjalizacyjne: w tym 4326 – w ramach rezydentury i 1112 – w trybie pozarezydenckim. Już w pierwszym etapie postępowania w trybie rezydenckim zakwalifikowało się ponad 1100 lekarzy więcej niż w jesiennym postępowaniu w ubiegłym roku.

Na etapie weryfikacji wniosków przez urzędy wojewódzkie lekarze mogli zgłaszać zastrzeżenia co do danych zawartych we wniosku w terminie 2 dni od dnia udostępnienia wniosku w SMK. W przypadku niezgłoszenia zastrzeżeń w terminie 2 dni ewentualne błędy w zakresie danych wskazanych we wniosku oraz w zakresie przyznanej punktacji nie będą mogły być podstawą weryfikacji postępowania konkursowego.

W jednym wniosku lekarz lub lekarz dentysta ubiegający się o specjalizację mógł dokonać maksymalnie 15 wyborów wskazując dziedzinę, województwo i tryb (rezydencki lub pozarezydencki). Do każdego wariantu wyboru lekarz mógł wskazać w preferowanej kolejności nie więcej niż 3 jednostki.

Dziedziny, które były najbardziej popularne wśród lekarzy (biorąc pod uwagę liczbę złożonych wniosków w trybie rezydenckim z uwzględnieniem specjalizacji podanej przy pierwszym wyborze):

Zrzut ekranu 2023-11-8 o 12.13.02

Dziedziny priorytetowe, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród lekarzy w tym postępowaniu (biorąc pod uwagę liczbę złożonych wniosków w trybie rezydenckim z uwzględnieniem specjalizacji podanej przy pierwszym wyborze):

Zrzut ekranu 2023-11-8 o 12.14.27

Od jesiennego postępowania kwalifikacyjnego 2023 r. może odbyć się dodatkowy, trzeci etap postępowania kwalifikacyjnego. W przypadku, gdy po ogłoszeniu ostatecznych list lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego pozostaną niewykorzystane miejsca rezydenckie, minister zdrowia może podjąć decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego etapu postępowania kwalifikacyjnego. W takim przypadku stosowna informacja będzie opublikowana na stronie internetowej CMKP. W dodatkowym etapie postępowania kwalifikacyjnego mogą być przyznawane wyłącznie miejsca rezydenckie w priorytetowych dziedzinach medycyny w ramach wolnych miejsc szkoleniowych.

Źródło: CMKP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także