Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Diagności laboratoryjni: Czy minister zdrowia dotrzyma słowa i zadba o realny wzrost wynagrodzenia?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 października 2019 09:33

Diagności laboratoryjni: Czy minister zdrowia dotrzyma słowa i zadba o realny wzrost wynagrodzenia? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych zaapelowała do ministra zdrowia.


- Zwracam się do właściwych podmiotów podległych Ministrowi Zdrowia oraz do każdego kierownika placówki medycznej o nie przerzucanie się odpowiedzialnością, ale o współpracę celem realizacji złożonych obietnic. Pomimo zapewnień i gwarancji danych diagnostom laboratoryjnym przez Ministra Zdrowia, dalej nie są oni traktowani na równi z innymi zawodami medycznymi - czytamy w apelu do szefa resortu zdrowia.

W ocenie prezes KRDL praca diagnostów bywa niezauważana, ignorowana i często spotykają się oni z brakiem uznania ze strony swoich przełożonych.

- Jako Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, nie mogę być obojętna i patrzeć, jak praca diagnostów laboratoryjnych jest po prostu niedoceniania. Nie mogę ignorować faktu, że wielokrotnie składane obietnice w sprawie wzrostu wynagrodzeń pozostają jedynie pustymi hasłami. Apeluję do wszystkich pacjentów oraz osób, które śledzą przebieg akcji protestacyjnych podejmowanych przez diagnostów o to, by okazały zrozumienie i wsparcie dla naszej grupy zawodowej. Diagności laboratoryjni są ważnym ogniwem systemu opieki zdrowotnej. Zbliżające się rozmowy przedstawicieli środowiska diagnostów z Ministrem Zdrowia powinny zaowocować faktycznym wzrostem wynagrodzeń - podkreśla Alina Niewiadomska i przypomina o nadchodzących wyborach parlamentarnych i realizowaniu składanych obietnic: - Oczekuję, że Minister Zdrowia dotrzyma danego diagnostom laboratoryjnym słowa i zadba o realny wzrost wynagrodzenia.

Źródło: KRDL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także