Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Niepubliczna uczelnia z 75 miejscami na studia na kierunku lekarskim

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 15 września 2022 11:18

Niepubliczna uczelnia z 75 miejscami na studia na kierunku lekarskim  - Obrazek nagłówka
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym.

Niniejszym rozporządzeniem uwzględnia się wystąpienie Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych o przyznanie 75 miejsc na studia na kierunku lekarskim w roku akademickim 2022/2023.

Wydanie niniejszego rozporządzenia jest związane z uzyskaniem przez Akademię Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych pozwolenia na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim, na podstawie decyzji Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 sierpnia 2022 r.

Uczelnia wystąpiła o przyznanie na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim 75 miejsc, co zarekomendował również Minister Edukacji i Nauki.

Mając na uwadze systematyczny rozwój kadr medycznych, w szczególności z punktu widzenia epidemiologicznego kraju, Minister Zdrowia uznał za zasadne włączenie Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w proces kształcenia lekarzy w trybie pilnym, co wymusiło przygotowanie niniejszego rozporządzenia.

W konsekwencji limit przyjęć na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim na kierunku lekarskim, w roku akademickim 2022/2023, zwiększy się o 75 miejsc i wyniesie 5836 miejsc, natomiast limit przyjęć ogółem na kierunek lekarski wyniesie 9481 miejsc.

Projekt: TU

Źródło: RCL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także