Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Pielęgniarka 2019 roku wybrana!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 kwietnia 2020 14:46

Pielęgniarka 2019 roku wybrana! - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images

Marta Strzelbicka wraz z zespołem z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wybrana została Pielęgniarką Roku 2019 w Ogólnopolskim Konkursie Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019 organizowanym już po raz 15. przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Patronat nad plebiscytem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Konkurs Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku kontynuuje wieloletnią tradycję olimpiad pielęgniarskich. Ma charakter ogólnopolski, jest adresowany do pielęgniarek i pielęgniarzy zatrudnionych we wszystkich rodzajach podmiotów leczniczych lub wykonujących swój zawód w ramach praktyki zawodowej. Drugi rok z rzędu swoje osiągnięcia przedstawiają zespoły pielęgniarskie mające bezpośredni wpływ na jakość procesu leczenia i opieki, bądź sytuację zdrowotną podopiecznych.

Jury Konkursu, w tym Prezes NRPiP Zofia Małas, doceniło innowacyjność projektu zespołu Marty Strzelbickiej, polegającą na wdrożeniu muzykoterapii kliniczno-receptywnej u pacjentów leczonych w Klinice Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych wzorem lat ubiegłych ufundowała nagrody dla laureatów Konkursu.

- We wspólnym społecznym interesie jest, by w Polsce pracowały doskonale wykształcone pielęgniarki, pielęgniarze. Wierzymy w to, że przyszłość pielęgniarstwa zależy od młodych, ambitnych przedstawicieli naszego samorządu. Wszyscy tegoroczni laureaci plebiscytu są już liderami w swoim środowisku a swoją pracą i postawą wzmacniają wizerunek nowoczesnej pielęgniarki, pielęgniarza – powiedziała prezes NRPiP Zofia Małas.

Konkurs Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku organizowany jest od 2005 roku.

Źródło: NIPIP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także