Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Pomorski Uniwersytet Medyczny planuje wybudować nowoczesny akademik dla studentów medycyny

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 lipca 2020 10:54

Pomorski Uniwersytet Medyczny planuje wybudować nowoczesny akademik dla studentów medycyny - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock / Getty Images
W Rektoracie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie podpisany został list intencyjny pomiędzy rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim oraz prezesem Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu w sprawie budowy akademika o podwyższonym standardzie.

Pomorski Uniwersytet Medyczny, jako pierwszy w Szczecinie, planuje najpóźniej za trzy lata wybudować i oddać do użytkowania kolejny, tym razem bardzo nowoczesny akademik. Usytuowany on będzie na dwóch działkach położonych przy Alei Piastów 28-29 w Szczecinie, przekazanych w czerwcu br. PUM-owi od Skarbu Państwa przez Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

- Już dawno myśleliśmy o takiej inwestycji. Bowiem blisko 80% naszych studentów jest przyjezdnych. Każdy z nich poszukuje miejsca zamieszkania na czas studiów. I jest to zapotrzebowanie rosnące. Rosnące są również wymagania względem oferowanych standardów - mówi w rozmowie z nieruchomości.wprost.pl prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM.

Powierzchnia nieruchomości, na której akademik bądź kompleks akademików powstanie, wynosi ponad 4,6 tys. m². Obiekty spełniać będą standardy równe wymaganiom 3-4 gwiazdkowych hoteli. Akademik będzie posiadał również liczne udogodnienia oczekiwane przez młodzież uczącą się - strefy ciszy, wi-fi, gastronomia, pralnia, strefa zieleni, siłownia i inne.

Źródło: nieruchomosci.wprost.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także