V Kongres Patient Empowerment: Zdrowie! – głupcze, czyli czego uczy wojna

Wojny zawsze zmieniały świadomość i generowały epokowe przemiany – technologiczne, ekonomiczne i ustrojowe. Pandemia COVID-19 okazała się wydarzeniem na miarę globalnej wojny.
Witold Laskowski 2021-04-24 09:47

Miliony zmarłych, bilionowe straty gospodarcze w skali świata, niewymierne, a druzgocące koszty społeczne. W ponad rok od wybuchu pandemii wciąż dalecy jesteśmy od ostatecznego zwycięstwa, ale tym bardziej nikt już nie może kwestionować oczywistej prawdy, że najważniejszą inwestycją w nowym świecie, który się wyłoni musi być inwestycja w zdrowie.

Tegoroczny, V już Kongres Patient Empowerment będzie w znacznej mierze poświęcony przyszłości. Tej najbliższej, tej, którą musimy zacząć tworzyć już dzisiaj. Jak skutecznie chronić społeczeństwa przed największymi zagrożeniami zdrowotnymi, jak wzmacniać rolę pacjenta w systemie ochrony zdrowia, jak zapewniać chorym dostęp do najnowocześniejszych terapii. Na wszystkie te pytania odpowiadać będą goście Kongresu – wybitni eksperci w dziedzinie medycyny, decydenci zdrowotni, przedstawiciele pacjentów.

Jeśli postawimy pytanie – co jest dzisiaj najważniejsze w ochronie zdrowia – odpowiedź będzie zależała od obszaru jakim zajmuje się osoba, której je zadamy. Pieniądze – powiedzą jedni, dostęp do innowacji – słusznie dodadzą inni, jeszcze ktoś wspomni o lepszej organizacji opieki zdrowotnej…

I wbrew wszelkim pozorom… nie będą mieli racji.

Właściwa odpowiedź jest tylko jedna – najważniejszy jest PACJENT. Reszta to tylko środki służące zaspokojeniu jego potrzeb zdrowotnych.

Nawet najlepsze teoretycznie rozwiązania nie sprawdzą się, jeśli ci, którzy mają jakikolwiek udział w tworzeniu systemu opieki zdrowotnej choćby na chwilę zapomną co jest jedynym punktem odniesienia i celem wszystkich działań – dobro pacjenta.

Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w V Kongresie Patient Empowerment online w dn. 27 -28 kwietnia 2021. Startujemy o 9:00.

Wejście przez platformę www.patientempowerment.pl która zostanie uruchomiona specjalnie na potrzeby Kongresu lub serwis www.medexpress.pl

PDF

Zobacz także