Antyszczepionkowcy.biz: zbiórka idzie jak burza

Medexpress

Opublikowano 18 marca 2019, 10:53

Thinkstock / Getty Images
Medexpress

Opublikowano 18 marca 2019, 10:53

Kwadrans zajęło zebranie 10 tysięcy złotych – podstawowego celu zbiórki, czyli kwoty umożliwiającej wydanie gry w formie tradycyjnej, bo w sieci gra jest dostępna, można ją pobrać już w tej chwili do samodzielnego wydruku. Im więcej pieniędzy uda się zebrać, tym gra będzie bardziej rozbudowana i przyniesie więcej korzyści. Każdy zakup wybranego pakietu – od 19 do 999 złotych (droższe pakiety zawierają nie tylko grę, ale również szereg gadżetów, m.in. kubek z napisem „Dawno nie było żadnej epidemii” czy maskotkę – wirus odry) – to również ufundowanie podstawowego zestawu szczepionek dla celów charytatywnych. Autorzy zapowiedzieli, że po przekroczeniu kwoty 60 tysięcy złotych liczba zakupionych szczepionek zostanie podwojona.

- Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów, zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej. Gracze próbują zdobywać wpływy za wszelką cenę, sprzedając bezużyteczne towary w swoich sklepach internetowych, bądź zbierając podpisy i przeforsowując szkodliwe ustawy. Ich działania wpływają na wskaźnik odporności populacyjnej, a z upływem czasu przypadki wystąpienia różnych chorób są coraz niebezpieczniejsze. Może to zaszkodzić samym antyszczepionkowcom... chyba, że sami przezornie się zaszczepią – zachęcają autorzy gry.

Rozmach zbiórki pozwala myśleć o wydaniu również anglojęzycznej wersji gry, do czego wstępem ma być jej prezentacja na konferencji Games for Health Europe, jaka odbędzie się w Holandii.

Gra ma patronat m.in. Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i Uniwersytetu im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – autorzy gry, lekarka i programista, miłośnik gier planszowych, Aleksandra i Jakub Stefaniak, mieszkają w stolicy Dolnego Śląska. Grę wspierają m.in. Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, od niedawna GIS w pionie MSWiA i lekarz Dawid Ciemięga, zaangażowany w walkę z ruchem antyszczepionkowym.

https://polakpotrafi.pl/projekt/antyszczepionkowcybiz

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

nauka / szczepionki / ruchy antyszczepionkowe / gra / wiedza / szczepinia
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28