Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Rzecznik MZ: Dostępność terapii dla osób w spektrum autyzmu nie zmniejszy się

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 4 stycznia 2024 17:31

Rzecznik MZ: Dostępność terapii dla osób w spektrum autyzmu nie zmniejszy się - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
– Ministra Izabela Leszczyna zdecydowała, że dostępność terapii dla osób w spektrum autyzmu zostanie na poziomie z 2023 roku – poinformował w czwartek Damian Kuraś, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. To reakcja na obawy wynikające z zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Tym samym nie wejdzie w życie zarządzenie prezesa NFZ, które groziło tym, że pacjenci utkną w kolejkach do specjalistów. Doskonale wiemy, że w terapiach, szczególnie w przypadku spektrum autyzmu, czas jest bardzo ważny – powiedział Damian Kuraś.

Jak poinformował rzecznik, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ma ponownie ustalić wyceny tych terapii. W środę doszło do spotkania minister zdrowia Izabeli Leszczyny z prezesem NFZ Filipem Nowakiem oraz Rzeczniczką Praw Dziecka, Moniką Horną-Cieślak.

– Wszyscy zgodzili się, że to najlepsze rozwiązanie dla osób w spektrum autyzmu. NFZ od razu zaczął działać. Uruchomiona została komunikacja z placówkami medycznymi, opiekującymi się pacjentami. Wszystkie dostaną informację o tym, że zarządzenie nie wejdzie w życie – dodał rzecznik.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także