Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Jak trwoga to do firmy farmaceutycznej

MedExpress Team

Dr Leszek Borkowski

Opublikowano 17 lutego 2016 08:22

Obecnie nie istnieje żadna szczepionka ani lek chroniący przed zakażeniem wirusem zika. Czy firma farmaceutyczna stworzy szczepionkę, która uchroni przed wirusem?
Jak trwoga to do firmy farmaceutycznej - Obrazek nagłówka
FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA

Światowa Organizacja Zdrowia/WHO - World Health Organization/ stwierdziła że wirus zika jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym.
Obecnie nie istnieje żadna szczepionka ani lek chroniący przed zakażeniem wirusem zika.
Europejska Agencja Leków utworzyła zespół europejskich ekspertów specjalizujących się szczepionkach, chorobach zakaźnych i innych celem wsparcia działań nakierowanych na znalezienie odpowiedzi na to zagrożenie.
Uruchomiono szereg mechanizmów i narzędzi, które można wykorzystać aby przyspieszyć badania i rozwój leków oraz szczepionek przeciwko chorobie wywołanej wirusem zika.
EMA stoi na stanowisku, że życzliwa współpraca z firmami farmaceutycznymi poprzez doradztwo naukowe, wczesne i regularne współdziałanie, może przyspieszyć rozwój poszukiwanego leku.
Te transparentne działania służą wszystkim obywatelom świata. Może doczekamy czasu gdy wiadomość, że ktoś współpracował z firmami farmaceutycznymi nie będzie synonimem korupcji.

Dr n. farm. Leszek Borkowski

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Edukacja zdrowotna 2.0

10 kwietnia 2026
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

HPV: szczepienia powróciły na pełzającą ścieżkę wzrostu

28 czerwca 2025
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Krzyż niewydolności

5 czerwca 2025
Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

Metformina: rewolucyjny lek w walce z rakiem skóry?

17 grudnia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Przedsiębiorcy z ulgą, pacjenci z niepokojem...

25 listopada 2024
Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

Dihydrotestosteron (DHT) – nasz najsilniejszy androgen

8 października 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Czy czeka nas kryzys? Kryzys już tu jest

24 września 2024
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Gdyńscy „Krakusi”

5 września 2024