Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Prawo GWjazdy

MedExpress Team

Jacek Caba

Opublikowano 11 maja 2013 14:15

Prawo GWjazdy - Obrazek nagłówka
Żyjemy w kraju, w którym pytanie "jak żyć?" zadaje się Prezesowi Rady Ministrów! Super! Zostają jeszcze Miś Yogi, Natalia Siwiec i Justin Bieber!!! I wtedy może już się dowiemy.

Ostatnio wywalono na pysk jednego z ministrów, bo zaczął nas straszyć Niemcami.

Wizja  takiego trochę enerdowskiego doktora Mengele, wystylizowanego na Laurence'a Oliviera w "Maratończyku", koniecznie w drucianych oprawkach okularów, grzebiącego w naszych, polskich zarodkach, poruszyła co prawda Obrońców Ojczyzny od Bałtyku aż po Tatry, ale jej autor wyleciał, bo od czasu "dziadka z Wermachtu" straszenie Niemcami nie jest trendy.

Nie chodzi tu wcale o same zarodki. Każdy ma prawo do własnej interpretacji problemów bioetycznych i absolutnie nie mam zamiaru stać się kolejnym wymądrzającym się pseudooratorem.

Zastanawiam się tylko, kto jeszcze uzyska za chwilę prawo do pouczania nas, do karcenia niepokornych, informowania niezorientowanych (szkoda, że wybiórczego), grzmienia z ambony, piętnowania z piedestału, wskazywania kierunków (oczywiście zgodnych z generalną linią partii), nazywania po imieniu (najchętniej własnym), słowem, kto jeszcze bezkarnie będzie mógł wsiąść za kierownicę pojazdu z napisem MOJE WŁASNE ŻYCIE, posadzić mnie samego na fotelu pasażera (na razie, potem mogę powędrować do bagażnika) i rozpocząć slalom po tematach, po których, zdawałoby się, rozum i wolna wola (które to podobno otrzymałem gratis, w promocji) powinny mi pozwolić poruszać się wedle własnego widzimisię.

Czy mój własny, prywatny światopogląd musi być zgodny z tym, co jest akurat trendy? Czy pierwszy lepszy celebryta przywieziony z Koziej Wólki i wpuszczony "na salony" (takie salony, jacy celebryci), przeważnie dziesięciokrotnie głupszy ode mnie, w końcu przestanie mi wmawiać, że ja tych Niemców to teraz mam lubić albo nie lubić?

LUBIĘ!!!

NIE LUBIĘ!!!

MOJA SPRAWA!!!

Żyjemy w kraju, w którym pytanie "jak żyć?" zadaje się prezesowi Rady Ministrów!

Super! Zostają jeszcze Miś Yogi, Natalia Siwiec i Justin Bieber!!!

I wtedy może już się dowiemy.

Oczywiście, ktoś powie, że samo pytanie było polityczną prowokacją, dotyczyło ekonomii, kosztów utrzymania itp. No pewnie że tak, nikt nie zaprzecza, ale zauważmy, że nawet premier wił się jak piskorz, zamiast wywalić prosto z mostu:

"CHŁOPIE,TO JEST TWOJE ŻYCIE! ŻYJ TAK JAK UWAŻASZ!"

Może taka odpowiedź odbiegłaby od tematu (tejże ekonomii, kosztów utrzymania, ceny masła), ale dałaby nam przeświadczenie, że cośkolwiek od nas zależy, że nie uważa się nas za "ciemny lud" (ten "co to kupi"), że byle gwiazdeczka nie będzie nas pouczać, co mamy robić, a czego robić nie powinniśmy.

AUTORYTET

To jest coś, czego każdy z nas potrzebuje. Społeczeństwo stałoby w miejscu, a na pewno rozwijałoby się wolniej, gdyby nie mozliwość wyciągnięcia wniosków z prób i błędów popełnianych przez swoich wybitnych przedstawicieli. Gdyby nie mogło korzystać z ich rad, z ich przykładów.

Dla jednego takim wzorcem będzie Jan Paweł II, dla innego Dalajlama - to jest naturalne, każdy chciałby się na kimś oprzeć, kogoś poradzić.

Problem zaczyna się wtedy, gdy taką osobą staje się Perfekcyjna Pani Domu!!

Wtedy z "gałami" wlepionymi w telewizor rozpoczynamy nasz powolny, otępiały marsz.

Przeważnie w kierunku sklepów.

Mówi się, że  "jak barany". Ale nie, barany wybierają się raczej na łąkę poobcować nieco z naturą - chyba jednak są mądrzejsze.

Może warto się czegoś od nich nauczyć? Wyjść na łąkę, stanąć, spojrzeć w niebo i stwierdzić, że nikt nie ma prawa łazić buciorami po moim systemie wartości, że sam jestem dla siebie wystarczającą gwiazdą i celebrytą, żeby podjąć decyzję, co jest dobre, a co złe.

I w końcu powiedzieć na głos:

"Pocałujcie mnie w tyłek!!!"

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

Nowe terapie w leczeniu zespołu post-COVID-19

26 marca 2024
Leszek Borkowski
Leszek Borkowski

Farmakolog dla pacjentów: TRZUSTKA

6 listopada 2023
Michal-Modro-3
11 października 2023
IMG

Jazda bez trzymanki

29 września 2023
Leszek Borkowski
Leszek Borkowski

Jak pomóc demografii w Polsce

7 września 2023