Przegląd prasy: Jak się pozbyć kilogramów na wiosnę? Trzy skuteczne, zdrowe diety odchudzające

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-03-16 07:00

Do szczepienia dopuści nie tylko lekarz

Umożliwienie kwalifikacji do szczepień przez innych pracowników medycznych niż lekarze – to cel poselskiego projektu nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Wariant brytyjski SARS-CoV-2 groźniejszy niż myśleliśmy? Nawet 64 proc. wyższe ryzyko zgonu!

Najnowsze wyniki badań brytyjskich naukowców na temat śmiertelności mutacji brytyjskiej koronawirusa są niepokojące. Badacze ustalili, że wariant B.1.1.7 jest o 64 proc. bardziej śmiertelny od pierwotnych form koronawirusa SARS-2. Dotychczasowe badania wskazywały na wyższą o 30–40 proc. śmiertelność COVID-19 wywołanego B.1.1.7 - informuje Polska the Times.

Dr Michał Sutkowski: Nowe objawy koronawirusa, przebieg może być cięższy, coraz młodsi pacjenci

Wirus w wersji brytyjskiej to więcej dolegliwości takich, jak ból gardła, ból głowy, utrzymująca się wyższa temperatura. Ten przebieg jest więc gorszy - mówi dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, który był gościem Newsroomu WP. Jak zdradza dr Sutkowski, zakażenie koronawirusem dotyka osoby młodsze, co może wynikać z faktu, że część seniorów już została zaszczepiona - informuje Polska the Times.

Jak się pozbyć kilogramów na wiosnę? Trzy skuteczne, zdrowe diety odchudzające i jedna zła

Amerykański magazyn „U.S. News & World Report” opisał najlepsze diety odchudzające. Jury składało się z czołowych dietetyków i lekarzy zajmujących się leczeniem otyłości - informuje Rzeczpospolita.

PDF

Zobacz także