Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Cancel the cancer - walcz z rakiem skóry

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 kwietnia 2023 17:20

Cancel the cancer - walcz z rakiem skóry - Obrazek nagłówka
Facebook/CancelTheCancer
W ramach kursu "AI4Youth" uczniowie Technikum Mechanicznego nr. 1 im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy, stworzyli program bazujący na sztucznej inteligencji. Na podstawie zdjęć znamienia, potrafi on wskazać czy jest ono groźne dla naszego zdrowia.

Na stronie cancel-the-cancer, możemy w łatwy i szybki sposób, sprawdzić swoje znamię, wystarczy jego zdjęcie. Jak zaznaczają młodzi twórcy dzięki wczesnemu wykrywaniu niebezpiecznych znamion mamy znacznie większe szanse na wyleczenie. Samo wykrycie nie załatwia sprawy, natomiast stanowi bardzo dobry wstęp do konsultacji z lekarzem dermatologiem lub onkologiem.

Projekt jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swoje znamię i zidentyfikować, czy może ono stanowić zagrożenie dla zdrowia. Może on być szczególnie przydatny dla osób, które obawiają się, że ich zmiana skórna może być objawem nowotworu lub które chcą zwiększyć świadomość swojego stanu zdrowia skóry. Projekt ten jest skierowany do osób w każdym wieku i płci, a jego celem jest przyśpieszenie diagnozowania chorób skóry, takich jak czerniak, poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji do analizowania zdjęć znamion skórnych. Jednocześnie projekt ma na celu zwiększenie świadomości o konieczności regularnych wizyt kontrolnych u dermatologa w celu zwiększenia skuteczności leczenia poprzez szybsze wykrycie potencjalnie niebezpiecznych zmian skórnych.

Finaliści programu "AI4Youth" wciąż pracują nad udoskonaleniem swojego projektu. Na założonej przez nich zbiórce, można wesprzeć jego rozwój, dokładając się do działań promocyjnych czy kosztów utrzymania strony.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.