Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Jak uporządkować informacje o suplementach diety?

MedExpress Team

Witold Laskowski

Opublikowano 4 marca 2019 08:20

Jak uporządkować informacje o suplementach diety? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Z ust zastępcy głównego inspektora sanitarnego Grzegorza Chudzika usłyszeliśmy, że GIS zamierza sprzyjać wszelkim inicjatywom oddolnym, które służą pokazywaniu jakości suplementów diety. Pan reprezentuje inicjatywę o nazwie Suplindex. Proszę powiedzieć czym jest Suplindex i w jaki sposób zamierza porządkować informacje o suplementach?

Suplindex to jakościowa wyszukiwarka suplementów diety. Pozwala wyszukać suplementy diety pod względem jakości. Na stronie dostępnej dla wszystkich można przeczytać informację o tym, jakie certyfikaty posiadają produkty, czy są przede wszystkim dopuszczone i zgłoszone do GIS, bo to pierwsza bariera w dopuszczeniu suplementu do katalogu suplidex.com. Słowa, które padły, że tego typu inicjatywy będą wspierane przez GIS, wpływają pozytywnie na to, aby Suplindex promował te suplementy diety, które posiadają wysoką jakość i jednocześnie piętnował to, co złe na rynku. Dzięki temu na rynku zostanie odgraniczona pozytywna strefa rynku od negatywnej. Suplidex przede wszystkim chce publikować dokumenty, które poświadczają o wysokiej jakości i bezpieczeństwie suplementów diety na rynku.

Dla kogo Suplindex może być narzędziem? Czy dla farmaceutów, lekarzy?

Patryk Konopka, Suplindex: Po pierwsze Suplindex skierowany jest do konsumentów mogących poczuć się zagubionymi na rynku suplementów diety, na którym zapanował chaos informacyjny przez powielane w media negatywne informacje o suplementach diety, notatki, które nie zawsze są wynikiem dociekliwych informacji i poszukiwań na temat tego typu produktów. Jest to więc przede wszystkim narzędzie dla konsumentów, by mogli dokonać prawidłowego wyboru, wybrać najlepszy suplement dla siebie i dzięki temu zadbać o zdrowie własne, jak i bliskich. Natomiast w późniejszym czasie może to być źródło fachowej wiedzy dla specjalistów, czyli farmaceutów i lekarzy, którzy za pośrednictwem kompletnej bazy wiedzy na temat suplementów diety będą mogli polecać pacjentom uzupełnienie terapii leczniczych o właściwą suplementację diety.

Zobacz także