Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Magdalena Kardynał: Widzimy ogromny postęp, jaki się dokonał w dostępie do nowych cząsteczek

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 15 września 2023 10:40

Rozmowa z Magdaleną Kardynał, założycielką i prezesem Fundacji OmeaLife, przeprowadzona podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Od wielu lat pani fundacja zajmuje się wspieraniem pacjentek w tym dążeniu do zaspokajania ich potrzeb w jak najwyższym stopniu, w sposób jak najbardziej odpowiadającym współczesnym standardom. Jak to się zmienia w Polsce?

Duży nacisk kładziemy obecnie na edukację pacjentów z zakresu podtypu biologicznego, z jakim się stykają. Wyspecjalizowane informacje poświęcone konkretnej biologii nowotworu przynoszą większe efekty w zrozumieniu problemu, z jakimi spotyka się pacjentka. To jest bardzo duży plus, ponieważ pacjentki już się nie wymieniają doświadczeniami z całą populacją, tylko z tymi konkretnymi które pozornie chorują na ten sam podtyp raka. Daje to im przede wszystkim duże poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o dostępność do różnych cząsteczek, to na przełomie ostatnich 10 lat widzimy ogromny postęp i jesteśmy dumni, że Polska jest w stanie w większości je zrefundować i możemy zaspokoić potrzeby pacjenckie, w szczególności tych małych grup pacjentów. Nowoczesne terapie już są dedykowane bezpośrednio właśnie do małych grup pacjentów. Pozwala to na efektywne leczenie pacjentów w ośrodkach. Dla klinicystów są to najlepsze narzędzia, by wykorzystać swoją wiedzę medyczną w leczeniu.

pasek-trzech-logotypow

Podobne artykuły

iStock-1160758722
31 października 2023
Zrzut ekranu 2023-10-27 o 12.03.57
27 października 2023
Zrzut ekranu 2023-10-23 o 11.03.10
Miesiąc świadomości raka piersi

Masz wybór, gdy...

23 października 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także