Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Obowiązek e-Recept! Jaki program wybrać?

MedExpress Team

Rafał Piszczek

Opublikowano 24 października 2019 22:34

Obowiązek e-Recept! Jaki program wybrać? - Obrazek nagłówka
Mniejsze placówki medyczne i pojedyncze gabinety wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz e-Recept zostawiają na ostatnią chwilę, co może rodzić stres i wybór odpowiedniego programu do tego typu usług może być podyktowany niepotrzebnym pośpiechem.

Placówki nie są świadome benefitów, jakie mogą uzyskać pracując z EDM. Wstrzymywanie się do ostatniej chwili to ryzyko podjęcia pochopnej decyzji oraz brak czasu na wdrożenie się w pracę w takim elektronicznym systemie. e-Zdrowie to fakt, digitalizacja służby zdrowia to proces postępujący i nieodwracalny. Skupmy się zatem na korzyściach z e-Recepty i EDM – komentuje Rafał Piszczek, ekspert Medfile® - Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.

Najważniejsze terminy! Na jakim jesteśmy etapie, jeśli chodzi o e-Zdrowie?

Najbliższe dwa lata stanowią przełom dla cyfryzacji w polskiej ochronie zdrowia, co związane jest z wprowadzeniem obowiązkowej e-Recepty i e-Skierowań, obok już funkcjonujących e-Zwolnień. e-Recepta to styczeń 2020, natomiast e-Skierowania to rok 2021. Ważne jest już dziś, aby organizacyjnie oraz mentalnie przygotować się na takie zmiany. Należy zauważyć, że nie każdy program realizujący założenia i funkcje dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej jest przystosowany do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Trzeba mieć to na względzie podczas podejmowania decyzji.

Jaki program do dokumentacji medycznej wybrać?

Idealny program to taki, który łączy w sobie funkcje do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz moduły do zarządzania placówką czy gabinetem. Należy stawiać na udogodnienia, integracje pomiędzy kluczowymi elementami aplikacji. I oczywiście integracje z zewnętrznymi partnerami. Wszystko w takim programie powinno być skierowane na zwiększanie jakości obsługi pacjentów. Usprawnienie przepływu danych, rejestry centralne, lepsza komunikacja: lekarz – pacjent – NZF – apteka.

e-Recepty w Medfile® – szybko i sprawnie

Prowadzenie kartoteki pacjenta w Medfile znacznie upraszcza i skraca czas wypisania Pacjentowi e-Recepty. Pełne dane o historii leczenia pacjenta oraz zapisane w programie dane osobowe automatycznie trafiają bowiem do e-Recepty, większość pól nie wymaga ponownego ręcznego wypełnienia a pacjent zaraz po zatwierdzeniu e-Recepty otrzymuje na SMS jej kod, który uprawnia do realizacji recepty w każdej aptece. Należy pamiętać, że Medfile® to cały system do zarządzania wizytami, administrowania placówką, moduł rejestracji pacjentów online.

Wdrożenie e-Recepty w placówce

Konsultanci Medfile® pomagają wdrożyć i wystawić e-Receptę w Twojej placówce. Pomagamy w podłączeniu podmiotu do platformy e-Zdrowie (P1) i konfiguracji certyfikatu ZUS.

Medfile® - Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Medfile® pozwala kompleksowo zarządzać placówką medyczną:

  • promocja gabinetu dzięki darmowej stronie www, obecności strony www w katalogu gabinetów z darmowym pozycjonowaniem,
  • rejestracja online pacjentów na wizyty (integracja z platformą ZnanyLekarz oraz Google Calendar),
  • elektroniczna dokumentacja medyczna: e-Recepta, eWUŚ, e-Zwolnienie, a już wkrótce e-Skierowanie,
  • funkcja płatności przed wizytą (New!).


Dla placówek i gabinetów posiadających już oprogramowanie oferujemy darmową migrację danych do Medfile® (przeniesienie kompletu danych do kartoteki Medfile®).


Więcej: www.medfile.pl


Rafał Piszczek - ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny Medfile.pl. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań cyfrowych w służbie zdrowia (oprogramowania do EDM oraz badań klinicznych).

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także