Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Premiera nowej wyszukiwarki certyfikatów jakości suplementów diety

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 maja 2022 18:10

Premiera nowej wyszukiwarki certyfikatów jakości suplementów diety - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Polska marka suplementów diety OSAVI jako pierwsza w pełni upublicznia wyniki najobszerniejszych niezależnych badań laboratoryjnych. Wszystkie partie produkowanych przez nią preparatów poddawane są analizom w Laboratorium Badawczym J.S. Hamilton Poland, które posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. OSAVI udostępnia 168 certyfikatów analizy jakości suplementów diety w formie nowej wyszukiwarki dostępnej na stronie internetowej.

W ostatnich latach rynek suplementów diety dynamicznie rośnie – w 2021 roku liczba producentów suplementów diety wzrosła o 4,4 proc., co było najwyższym wynikiem na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Z reprezentatywnego badania przeprowadzonego przez OSAVI w pierwszym kwartale 2022 roku wynika, że dwóch na trzech Polaków deklaruje zażywanie suplementów diety, a wśród nich trzech na czterech robi to regularnie. Co czwarty respondent przyznał, że zażywa więcej preparatów niż przed pandemią.

– W suplementacji bardzo ważna jest jakość zażywanych preparatów. Niestety jak pokazuje raport NIK, aż 9 na 10 suplementów diety dostępnych na naszym rynku nie skontrolowano pod kątem zgodności substancji. Ponadto w Polsce nadal nie jest powszechne upublicznianie wyników badań tych preparatów. Taka analiza jest obecnie dobrowolna, ale i trudna, skomplikowana oraz czasochłonna. W OSAVI dokładamy wszelkich starań, by rozwiewać wątpliwości co do jakości naszych suplementów diety. Stawiamy na transparentność i upubliczniamy wyniki niezależnych badań laboratoryjnych naszych preparatów – mówi Armand Przygodzki, CEO OSAVI.

Wyszukiwarka certyfikatów jakości suplementów diety

Wszystkie suplementy diety OSAVI są przebadane przez międzynarodowy podmiot, a wyniki badań są upublicznione w wyszukiwarce certyfikatów analizy jakości dostępnej na stronie marki. Po wpisaniu numeru seryjnego dowolnego produktu OSAVI umożliwia ona sprawdzenie wyników niezależnych laboratoryjnych badań jakości w tym zawartości deklarowanych składników poszczególnych preparatów. Certyfikat analizy to potwierdzenie parametrów produktu określonych w specyfikacji jakościowej. Szczegółowo przedstawia on rodzaj wykonanych badań oraz ich zgodność z wymaganiami.

– W OSAVI stawiamy na przejrzystość informacyjną, zależy nam, by konsument, sięgając po preparaty naszej marki, miał pewność, że są one bezpieczne, a w ich składzie znajdują się składniki najwyższej jakości. Dlatego wszystkie partie produktów przechodzą niezależne badania w akredytowanych laboratoriach J.S. Hamilton Poland, co potwierdza znajdujące się na każdym opakowaniu logo LabTested – mówi Armand Przygodzki.

Niezależne badania laboratoryjne

W laboratoriach J.S. Hamilton Poland przeprowadzane są badania wszystkich partii produktów OSAVI wprowadzanych na rynek. Suplementy diety są badane akredytowanymi metodami badawczymi opartymi na polskich i międzynarodowych normach (PN & ISO). Produkty podlegają wielu analizom w zakresie kontroli bezpieczeństwa i jakości, są to m.in. poszerzone badania czystości mikrobiologicznej, zawartości zanieczyszczeń metalami ciężkimi i zawartości substancji odżywczych (witamin, minerałów, aminokwasów, profile kwasów tłuszczowych), a także zanieczyszczenia pestycydami czy wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi oraz specyficzne badania dotyczące postaci i zawartości. J.S. Hamilton Poland, który jest akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji laboratorium badawczym, posiada potwierdzenie kompetencji w zakresie m.in. laboratoryjnych analiz żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, a także farmaceutyków, opakowań oraz próbek środowiskowych.

– Specyfika suplementów diety oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa produktu, jakości handlowej, a także konkurencyjności, wymaga szczególnego nadzoru laboratoryjnego. Badania w naszych laboratoriach są wykonywane przez ekspertów o wysokich kompetencjach, potwierdzonych akredytacją oraz przeprowadzane z zastosowaniem uznanych powszechnie norm, standardów i procedur badawczych, z wykorzystaniem wysokiej klasy wyposażenia pomiarowo-badawczego – mówi Beata Doroszkiewicz, dyrektor branży badań suplementów diety J.S. Hamilton Poland.


OSAVI to polskie suplementy diety o innowacyjnych formułach sprayu, żelek oraz miękkich i twardych kapsułek. Suplementy OSAVI produkowane są w Unii Europejskiej, a oferta marki dostępna jest w całej Europie, także Wielkiej Brytanii. Marka w ofercie posiada także produkty dedykowane osobom na dietach wykluczających, m.in. wegetariańskich, wegańskich, bezlaktozowych, bezglutenowych, bezcukrowych, ketogenicznych. Suplementy są bez GMO, pestycydów, soi, i oleju palmowego. OSAVI wyróżnia się poddawaniem swoich suplementów niezależnym testom laboratoryjnym oraz korzystaniem z opakowań z tworzyw recyklowanych i zawierających 30 proc. trzciny cukrowej, które mogą być ponownie wykorzystane. Marka dba o ograniczanie śladu węglowego do minimum.

J.S. Hamilton założono w 1949 roku, obecnie podmioty firmy znajdują się w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. J.S. Hamilton Poland powstał w 1991 roku w Gdyni. Obecnie spółka działa w 15 polskich miastach, zatrudniając ponad 800 pracowników w całym kraju. Firma nieustannie się rozwija, a od 2018 roku, kiedy to w strukturach spółki został wydzielony Departament Oceny Jakości Suplementów Diety, specjalizuje się w tym sektorze.

inf pras

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także