Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Takeda Pharma sp. z o.o. z nowym dyrektorem generalnym

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 3 stycznia 2024 11:04

Takeda Pharma sp. z o.o. z nowym dyrektorem generalnym - Obrazek nagłówka
Takeda Pharma sp. z o.o. w Polsce powołała Sameha Raflę na stanowisko dyrektora generalnego.

Sameh Rafla wnosi do organizacji wszechstronne międzynarodowe doświadczenie w zakresie budowania zespołu oraz określania celów i kierunków działania skoncentrowanych na potrzebach pacjentów. Przed dołączeniem do polskiego zespołu kierował franczyzą transplantacyjną Takeda Europe and Canada (EUCAN), gdzie był odpowiedzialny za wejście firmy w obszar transplantacji.

W swoim dorobku zawodowym Sameh Rafla zarządzał portfolio produktów Takeda w obszarze EUCAN Rare Metabolic Diseases i Rare Immunology, na poziomie globalnym odpowiadał za wprowadzanie i rozwój nowych produktów jako Global Head of New Products. Zanim związał się z firmą Takeda, pełnił funkcje dyrektora Jednostki Biznesowej w Nestlé oraz dyrektora generalnego odpowiedzialnego za cztery rynki w firmie Galderma.

Adam Zaeske, dyrektor Takeda na Europę Środkową, Południową i Wschodnią, podkreśla: - Sameh jest doświadczonym liderem w opracowywaniu i wdrażaniu skutecznych strategii rozwoju na konkurencyjnych rynkach. Cieszymy się, że możemy powitać Sameha Raflę w zespole Takeda w Polsce, zapewniając dalszy rozwój organizacji oraz nieprzerwany dostęp pacjentów do naszych innowacyjnych terapii.

- Jestem zaszczycony, możliwością dołączenia do Takeda w Polsce i cieszę się z możliwości kontynuowania sukcesu zespołu – powiedział Sameh Rafla i wyraził uznanie dla polskiego zespołu za odwagę i otwartość we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, powołując się m.in. na projekt realizowany we współpracy z Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) w wybranych placówkach służby zdrowia w Polsce. Projekt wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji (AI) do szybszego diagnozowania chorób rzadkich.

- Jako innowacyjna globalna firma biotechnologiczna rozumiemy naszą rolę szeroko, nie tylko jako twórcy i dostawcy zmieniających życie leków, ale także całego innowacyjnego ekosystemu, który zapewnia rozwiązania odpowiadające na potrzeby pacjentów w sposób do tej pory nieosiągalny. Zobowiązuję się do dbania, aby pacjent był zawsze w centrum wszystkiego, co robimy i będę wspierał polski oddział w prowadzeniu organizacji do dalszego rozwoju.

Sameh Rafla jest farmaceutą z dyplomem MBA uzyskanym w International Institute for Management DevelopmentBusiness School w Szwajcarii. Posiada obywatelstwo egipskie i kanadyjskie.

Źródło: mat. prasowy

Podobne artykuły

Prezes-Takeda-Albert-Syta---YouTube---Google-Chrom-3
1 września 2022
Beztytulu
7 lipca 2020
Beztytulu
Medexpress TV

Takeda bliżej pacjenta

24 czerwca 2020

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także