Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Na jagody po erekcję

MedExpress Team

Tomasz Kobosz

Opublikowano 18 stycznia 2016 12:24

Na jagody po erekcję - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Spożywanie owoców bogatych w antocyjaniny – flawonoidy występujące m.in. w borówkach, jeżynach, wiśniach i czarnej porzeczce – w połączeniu z aktywnością fizyczną, pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaburzeń erekcji nawet o 21 proc. – przekonują naukowcy na łamach American Journal of Clinical Nutrition.

Podobne działanie mają też flawanony i flawony, które znajdują się owocach cytrusowych.

Analizie poddano dane 50 tys. mężczyzn w wieku średnim. Pod uwagę brano między innymi czynniki takie jak masa ciała, aktywność fizyczna, spożycie kofeiny i palenie tytoniu. Uwzględniono tylko tych panów, których ogólny stan zdrowia był dobry.

Ponad jedna trzecia uczestników raportowała wystąpienie zaburzeń erekcji. Były one jednak wyraźnie rzadsze (o 14 proc.) wśród tych mężczyzn, których dieta była bogata w produkty zawierające dużo antocyjanin, flawonów i flawanonów. Innym czynnikiem, który w istotny sposób wpływał na poprawę potencji okazała się aktywność fizyczna. U panów, którzy dietę bogatą w wymienione substancje łączyli z aktywnym stylem życia ryzyko zaburzeń wzwodu okazało się niższe aż o 21 proc.

Źródło: Health24

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także