Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

21 lutego Międzynarodowy Dzień Psychologa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 lutego 2020 15:10

21 lutego Międzynarodowy Dzień Psychologa - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Psycholog to zawód zaufania publicznego z prawie 150-letnią historią. Jest co najmniej 50 tys. specjalistów działających w sektorze publicznym, prywatnym i organizacjach pozarządowych.

- Diagnozujemy, leczymy, opiniujemy, wspieramy. A dziś również świętujemy - skomentował wydarzenie na Facebooku Sławomir Makowski, przewodniczący OZZP.

- W Międzynarodowym Dniu Psychologa życzymy sobie regulacji zawodu psychologa, nowej ustawy, która będzie nowoczesna i oparta na wynikach raportu z badań środowiska psychologów ( takie badanie zostało przeprowadzone przez OZZP w 2019 r.). Życzymy sobie szacunku, docenienia, satysfakcji z pracy także finansowej, odpowiednich warunków pracy, stworzenia większej ilości etatów dla psychologów w ochronie zdrowia i nie tylko. Więcej etatów to większy dostęp polskich obywateli do pomocy, diagnozy psychologicznej. Szczególnie dotyczy to dzieci i młodzieży. Całe środowisko psychologów nie może się doczekać, kiedy zaczniemy być odpowiednio doceniani, wynagradzani, a każdy będzie miał prawo wykonywania zawodu. Praca psychologa jest niezwykle odpowiedzialna i potrzebna. Mamy nadzieję, że działania podejmowane przez OZZP będą skuteczne i nastąpi zdecydowana poprawa sytuacji zawodowej psychologów w Polsce - powiedziała Katarzyna Sarnicka, wiceprzewodnicząca OZZP.

Tematy

psycholog / OZZP

Zobacz także