Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

23 podopiecznych DPS „Kombatant” w Bytomiu pokonało koronawirusa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 maja 2020 15:50

23 podopiecznych DPS „Kombatant” w Bytomiu pokonało koronawirusa - Obrazek nagłówka
Fot. Agencja Gazeta

Kolejnych 23 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu pokonało koronawirusa. W sumie 48 mieszkańców to tzw. ozdrowieńcy, czyli osoby, których wyniki testów na obecność koronawirusa dwukrotnie nie wykazały obecności patogenu.

Pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, w którym pod koniec marca br. pojawiło się ognisko koronawirusa, poddawani są regularnym badaniom wymazowym. Wyniki kolejnych badań wymazowych przeprowadzonych 19 maja wśród 47 pensjonariuszy wykazały, że: 37 pensjonariuszy to osoby z wynikami ujemnymi (z czego 23 osoby to tzw. ozdrowieńcy), a 8 osób – z dodatnimi (czekamy na wyników 2 testów). W tym tygodniu planowane są kolejne badania w DPS „Kombatant”.

W tej chwili już 91 mieszkańców placówki to osoby zdrowe. 22 osoby uznawane są wciąż za zakażone. Dwóch pensjonariuszy zakażonych koronawirusem jest obecnie hospitalizowanych w szpitalu w Gliwicach i w Tychach.

W miniony weekend otrzymaliśmy smutną informację o śmierci 85-letniej pensjonariuszki i 91-letniego pensjonariusza niezakażonych COVID-19.

Źródło: www.bytom.pl

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.