Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
23. dzień epidemii w Polsce

26 marca – przybyło 170 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 marca 2020 09:26

26 marca – przybyło 170 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - Obrazek nagłówka

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformował resort w czwartek ok. 20:30.


W czwartek około godz. 18. MZ poinformowało na Twitterze o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
"Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego" - poinformowało MZ.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła w czwartek do 1163. Nie żyje 14 osób.


W czwartek po południu MZ poinformowało na Twitterze o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. " Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego" - poinformowało MZ.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła w czwartek do 1120. Nie żyje 14 osób.

"W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14 - poinformowało w czwartek po południu MZ na Twitterze.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła w czwartek do 1085. Nie żyje 14 osób.

W czwartek rano MZ poinformowało na Twitterze, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni pacjent zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. To 15. bezpośrednia ofiara COVID-19 w naszym kraju.

MZ podało też, że są 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego".

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - poinformowało MZ.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła w czwartek rano do 1085. Nie żyje 15 osób.


Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także