Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
25. dzień epidemii w Polsce

28 marca – znaczne przyśpieszenie tempa przyrostu liczby nowych przypadków

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 marca 2020 10:22

28 marca – znaczne przyśpieszenie tempa przyrostu liczby nowych przypadków - Obrazek nagłówka

W sobotę wieczorem MZ poinformowało na Twitterze, że w szpitalu w Warszawie zmarł 67-letni mężczyzna z powodu koronawirusa." Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego" - poinformowało MZ.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła w sobotę do 1638. Nie żyje 18 osób.


W sobotę po południu MZ poinformowało na Twitterze o 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. "Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego" - poinformowało MZ.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła w sobotę do 1481. Nie żyje 17 osób.

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało w sobotę rano MZ.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także