Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Antyszczepionkowcy z Czech trzymają stronę Putina

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 lutego 2022 12:15

Antyszczepionkowcy z Czech trzymają stronę Putina - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Czescy antyszczepionkowcy zamieniają się w prorosyjskich aktywistów. Grupy czeskich aktywistów organizujące masowe demonstracje przeciwko COVID-19 teraz otwarcie wspierają Rosję w jej agresji na Ukrainę, a ich lider, jak się okazuje, ma powiązania biznesowe z Moskwą.

„Stany Zjednoczone potrzebują wojny, Ukraina ze swoją upadającą i skorumpowaną gospodarką musi znaleźć winowajcę. Putin nie jest głupcem, ale jeśli w separatystycznych republikach dochodzi do ludobójstwa, w końcu nie będzie miał innego wyjścia, jak interweniować” – napisała na swoim profilu na Facebooku najpopularniejsza czeska grupa antyszczepionkowców Chcípl PES. Czeski dziennik Hospodářské noviny poinformował, że post został usunięty kilka godzin później przez administratora portalu społecznościowego.


„Stoję po stronie Rosji” – napisał na swojej stronie popularny antyszczepionkowiec, Patrik Tušl, który ma około 10 000 obserwujących w mediach społecznościowych. Według czeskich organizacji cyberaktywistów walczących z dezinformacją, oczywiste jest, że grupy sprzeciwiające się szczepieniom przeciw COVID-19 szybko stają się prorosyjskie. Pandemia nie jest już tematem numer jeden. Stało się nim poparcie dla prezydenta Putina.

Źródło: EURACTIV. cz

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także