Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

COVID-19: Rusza całodobowa infolinia NFZ

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 lutego 2020 13:19

COVID-19: Rusza całodobowa infolinia NFZ - Obrazek nagłówka
W środę zostanie uruchomiona infolinia NFZ na temat postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podczas środowej konferencji prasowej ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka poinformowano o uruchomieniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia infolinii, gdzie udzielane będą informacje o tym, co robić i jak się zachować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Numer 800 190 590 ma być czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

– Uruchamiamy również akcję informacyjną dotyczącą zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażenia i postępowania we wszystkich międzynarodowych połączeniach Polskich Kolei Państwowych. W związku z tym w kolejach również będziemy rozdawali informacje pasażerom, którzy przyjeżdżają do kraju – poinformował minister Łukasz Szumowski.

– Jeśli chodzi o ewentualne odwoływanie imprez masowych czy innych wydarzeń, władze będą postępowały zgodnie z rozwojem sytuacji. Nie możemy wywoływać paniki. Jeżeli będzie potrzeba odwołania jakiejkolwiek konferencji, kongresu, imprezy masowej, na pewno takie decyzje zapadną – mówił Michał Dworczyk. Dodał tez, że w budżecie państwa są zarezerwowane środki na wszelkie działania związane czy to z działaniami zaradczymi, czy też potem z leczeniem – w rezerwie ogólnej kraju jest w dyspozycji premiera Mateusza Morawieckiego 200 mln złotych, które mogą być na to wykorzystane.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.