Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Czy trzeba zwiększyć liczbę miejsc w szpitalach jednoimiennych?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 sierpnia 2020 12:47

Czy trzeba zwiększyć liczbę miejsc w szpitalach jednoimiennych? - Obrazek nagłówka
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

W poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej, powiedział że nie ma potrzeby zwiększenia liczby miejsc w szpitalach jednoimiennych.

O opinię w tej sprawie zapytaliśmy lekarza - rezydenta Bartosza Jerczaka z CSK MSWiA w Warszawie.

W CSK MSWiA pacjentów zakażonych koronawirusem jest coraz więcej. Szpital jest wydolny i ma kilka oddziałów, które może jeszcze odblokować i otworzyć dla pacjentów. W województwie mazowieckim, a przynajmniej w Warszawie są miejsca w szpitalach zakaźnych - powiedział Medexpressowi Bartosz Jerczak.

Lekarz-rezydent podkreślił, że cały zespół chciałby wrócić do pracy z pacjentami kardiologicznymi - Oddział kardiologiczny podczas pandemii został przekształcony w zakaźny i ciągle liczymy na powrót do normalnej rzeczywistości. Niestety wraz z wzrostem zachorowań w ostatnich tygodniach szanse na to są coraz mniejsze - wyjaśnił.

Niestety gorsza sytuacja jest w Małopolsce. Jak ostatnio poinformował portal lifeinkrakow.pl, Szpital Uniwersytecki w Krakowie ogranicza pracę innych oddziałów, ale na zakaźnym z każdym dniem jest coraz mniej wolnych łóżek. W tym tygodniu władze wojewódzkie mają podjąć decyzję o utworzeniu drugiego szpitala jednoimiennego dla osób zakażonych koronawirusem.

Przypomnijmy:

We wtorek MZ poinformowało na Twitterze o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem. Są to: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Lublin, 79-K Starachowice, 65-K Poznań, 80-K, 65-M, 67-M, 87-M, 86-K Racibórz, 73-M Tychy, 72-M Mysłowice, 73-K Kraków (mieszkanka woj. śląskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.

MZ poinformowało też o 597 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (130), śląskiego (85), mazowieckiego (62), pomorskiego (51), łódzkiego (48), wielkopolskiego (42), podkarpackiego (39), dolnośląskiego (33), lubelskiego (19), kujawsko-pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (16), opolskiego (15), lubuskiego (14), podlaskiego (10), warmińsko-mazurskiego (8) i świętokrzyskiego (8).

Łączna liczba zakażonych koronawirusem: 57876. Zmarło: 1896 osób.

Źródło: lifeinkrakow.pl

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także