Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Epidemia koronawirusa

Dr Sutkowski: Na ostry lockdown w Polsce jest już za późno....

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 stycznia 2021 13:21

Dr Sutkowski: Na ostry lockdown w Polsce jest już za późno.... - Obrazek nagłówka
- Jestem zwolennikiem krótkich, silnych, intensywnych lockdownów. Dzięki nim ludzie mieliby wyższą kulturę epidemiczną. Niestety na ostry lockdown w Polsce jest już za późno - powiedział Medexpressowi dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Jestem zwolennikiem, krótkich silnych lockdownów. Dzięki nim ludzie mieliby wyższą kulturę epidemiczną. Gdybyśmy wprowadzili lockdown w listopadzie, to myślę, że obecnie moglibyśmy otworzyć galerie, stoki narciarskie. Obecnie na ostry lockdown jest już za późno.

Obecnie należy intensywnie monitorować pandemię. Trzeba zlikwidować e-biurokrację w przypadku szczepień. Z tego powodu panuje chaos informacyjny.

Polska powinna starać się zdobyć szczepionkę drugiego amerykańskiego producenta, aby trafiła do POZ. Szczepionka przeciw COVID-19 pierwszego producenta powinna trafić do dużych centrów medycznych.

Zdaniem dr Sutkowskiego dodatkowe restrykcje nie mogą być wprowadzone ze względu na rosnącą frustrację społeczną. Należy przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także