Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Epidemia koronawirusa

Dr Sutkowski: Na ostry lockdown w Polsce jest już za późno....

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 stycznia 2021 13:21

Dr Sutkowski: Na ostry lockdown w Polsce jest już za późno.... - Obrazek nagłówka
- Jestem zwolennikiem krótkich, silnych, intensywnych lockdownów. Dzięki nim ludzie mieliby wyższą kulturę epidemiczną. Niestety na ostry lockdown w Polsce jest już za późno - powiedział Medexpressowi dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Jestem zwolennikiem, krótkich silnych lockdownów. Dzięki nim ludzie mieliby wyższą kulturę epidemiczną. Gdybyśmy wprowadzili lockdown w listopadzie, to myślę, że obecnie moglibyśmy otworzyć galerie, stoki narciarskie. Obecnie na ostry lockdown jest już za późno.

Obecnie należy intensywnie monitorować pandemię. Trzeba zlikwidować e-biurokrację w przypadku szczepień. Z tego powodu panuje chaos informacyjny.

Polska powinna starać się zdobyć szczepionkę drugiego amerykańskiego producenta, aby trafiła do POZ. Szczepionka przeciw COVID-19 pierwszego producenta powinna trafić do dużych centrów medycznych.

Zdaniem dr Sutkowskiego dodatkowe restrykcje nie mogą być wprowadzone ze względu na rosnącą frustrację społeczną. Należy przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

Podobne artykuły

Sutkowski-bezradnosc-WnD
#WyszłoNaDziś

Siedem kręgów lekarskiej bezradności

14 czerwca 2024
Sutkowski-WnJaw-2
21 maja 2024
Sutkowski-WnZ-naziwsko
#WyszłoNaZdrowie

7 niezręcznych sytuacji w gabinecie lekarza rodzinnego

16 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także