Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Dwa nowe ośrodki w pilotażu opieki koordynowanej nad chorymi z neurofibromatozami

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 18 października 2023 09:15

Dwa nowe ośrodki w pilotażu opieki koordynowanej nad chorymi z neurofibromatozami - Obrazek nagłówka
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w zakresie koordynowanej opieki medycznej nad chorymi z neurofibromatozami oraz pokrewnymi im rasopatiami.

Dane pozyskane z systemu informatycznego Narodowego Funduszu Zdrowia pokazują, że w pierwszym półroczu 2023 r. osób z rozpoznaniem Q85.0 Nerwiakowłókniakowatość niezłośliwa (Choroba von Recklinghausena) według klasyfikacji ICD-10 lub jednostki i zespoły chorobowe określone rozpoznaniem, leczonych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej najwięcej było m.in. w województwie mazowieckim (311), kujawsko-pomorskim (207), małopolskim (129).

W związku z powyższym, proponuje się aby do programu pilotażowego w zakresie koordynowanej opieki medycznej nad chorymi z neurofibromatozami oraz pokrewnymi im rasopatiami przystąpiły dwa nowe ośrodki, dzięki którym dla osób korzystających z opieki zdrowotnej na terenie województwa małopolskiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego skróci się ścieżka diagnostyczna i zwiększy się dostęp do badań.

Rozwiązaniem jest zwiększenie liczby ośrodków koordynujących o dwa nowe ośrodki – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olsztynie.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w zakresie koordynowanej opieki medycznej nad chorymi z neurofibromatozami oraz pokrewnymi im rasopatiami wprowadza zmianę w załączniku nr 3 polegającą na dodaniu dwóch kolejnych ośrodków realizujących program pilotażowy: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olsztynie.

Źródło: RCL

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także