Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Fizjoterapeuci są oburzeni, bo są źle traktowani przez Ministerstwo Zdrowia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 lipca 2018 10:44

Fizjoterapeuci są oburzeni, bo są źle traktowani przez Ministerstwo Zdrowia - Obrazek nagłówka
151018619.jpg
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii wyraża oburzenie i głębokie niezadowolenie w traktowaniu Fizjoterapeutów przez Ministerstwo Zdrowia.

Środowisko domaga się wyjaśnień, dlaczego fizjoterapeuci są pominiętą grupą zawodową w przyznawaniu podwyżek.

Propaganda ministra zdrowia jest tak skandaliczna, że choć próbuje skłócić nasze środowisko – dzieląc na lepszych i gorszych, spełniał np. częściowo żądania rezydentów i pielęgniarek pomijając fizjoterapeutów , diagnostów, elektro radiologów, psychologów, logopedów.
Obecnie opieka nad pacjentem wymaga współpracy wszystkich osób wykonujących zawody medyczne, od których wymaga się wysokich kwalifikacji. Stąd wyróżnianie finansowe tylko wybranych grup wpływa niekorzystnie na współpracę, jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwo pacjenta

Fizjoterapeuci zarabiają około 1650 do 2140 zł. Jest to między innymi powodem masowych wyjazdów za granicę. Polscy fizjoterapeuci są najliczniejszą grupą migrujących w Europie. Według UE jest to aż 46 proc. z ogólnej liczby migrujących fizjoterapeutów w Europie.

Na fizjoterapeutów nakładane są coraz szersze obowiązki, diagnostyka i planowanie fizjoterapii, na podmioty realizujące świadczenia rehabilitacji dodatkowe obciążenia bez waloryzacji wyceny tych świadczeń co powoduje że działalność fizjoterapeutyczna jest coraz mniej rentowna.

Jako grupa zawodowa obserwujemy że jedyną drogą do rozmów i uzyskania podwyżek płacowych jest protest i strajk, ponieważ tylko te grupy zawodowe osiągają realne podniesienie płac, które usilnie protestują.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Nadzieja czy doświadczenie?

22 kwietnia 2024
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823

Dwa nowe świadczenia w AOS

19 kwietnia 2024
logo-AOTMiT-1500x1500-piks-biale-tlo-ME

AOTMiT ma nowego prezesa

28 marca 2024