Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

INFARMA ma nowego prezesa

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 10 czerwca 2014 16:11

INFARMA ma nowego prezesa - Obrazek nagłówka
10 czerwca 2014 roku decyzją Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrano nowego prezesa. Kto nim został?

logo_infarma

10 czerwca 2014 roku decyzją Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrano nowego prezesa. Kto nim został?

Stanowisko prezesa zarządu objęła Ewa Grenda, dyrektor generalna Roche Polska, dotychczas członek zarządu INFARMY.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Dziękuję członkom zarządu INFARMY za powierzenie mi tak odpowiedzialnego i wymagającego zadania. Pamiętając o tym, że fundamentem działań firm farmaceutycznych jest dobro pacjenta, będę starała się pracować na rzecz zwiększenia przejrzystości w naszej branży, podejmując dialog ze wszystkimi partnerami społecznymi i instytucjonalnymi w celu tworzenia dobrego klimatu dla rozwoju innowacyjności w dziedzinie farmakoterapii w Polsce – zadeklarowała nowa prezes INFARMY.

Ewa Grenda jest dyrektor generalną firmy Roche Polska od 2005 roku. W latach 2011-2013 odpowiadała także za zarządzanie siedmioma dodatkowymi rynkami w regionie. Pracę w firmie Roche Polska rozpoczęła w 1991 roku, początkowo jako przedstawiciel medyczny, pełniąc przez lata wiele różnych funkcji w strukturze organizacji. Ewa Grenda jest absolwentką Wydziału Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Po skończeniu studiów pracowała naukowo i dydaktycznie przez kilka lat.

- Jestem zadowolona z wyboru nowego prezesa naszego Związku. Tym bardziej że decyzję o powierzeniu pani Ewie Grendzie tego stanowiska podjęliśmy niemal jednogłośnie. Ewa to menedżer z ogromnym doświadczeniem, a prywatnie ceniona i lubiana przez wszystkich osoba. Jestem przekonana, że sprosta wyzwaniu, jakim jest przewodniczenie największej organizacji zrzeszającej innowacyjne firmy farmaceutyczne w Polsce. Oddaję INFARMĘ w dobre ręce – skomentowała wybór swojej następczyni Marynika Woroszylska–Sapieha, dyrektor generalna Grupy Sanofi w Polsce.

Zgodnie ze statutem INFARMY nowa prezes będzie pełniła funkcję przez dwa lata.

 

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Rząd przyjął projekt ustaw w ramach pakietu antykolejkowego

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także