Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Irlandia w październiku będzie wolna od COVID-19?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 września 2021 09:17

 Irlandia w październiku będzie wolna od COVID-19? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Premier Micheal Martin powiedział, że Irlandia, w której obowiązywał jeden z najdłuższych lockdownów (16 miesięcy) w Europie, zniesie prawie wszystkie ograniczenia związane z pandemią już w październiku.

Od 22 października zniesiony zostanie wymóg okazywania świadectw szczepień przeciw COVID-19 w barach i restauracjach. Nie będą już też obowiązywać obostrzenia związane z liczbą uczestników imprez w przestrzeniach otwartych czy zamkniętych. W ramach stopniowego łagodzenia ograniczeń rząd ponownie otwiera teatry i kina, w których widownia może być zapełniona w 60 procentach. Powrót pracowników do biur planowany jest na 20 września.


Prawie 90 procent dorosłych w Irlandii jest w pełni zaszczepionych, podobnie jest w przypadku 80 procent osób powyżej 12. roku życia – ta grupa także przyjęła dwie dawki szczepionki. Premier Martin jednak zaleca ostrożność i nie pozostawia złudzeń. „Jest bardzo mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziemy w stanie całkowicie pozbyć się koronawirusa” – powiedział.


Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny z nauką w trybie stacjonarnym. Jak to wpłynie na sytuację epidemiologiczną w Polsce? Czy będziemy wkrótce „drugą Irlandią”?


Źródło: Reuters

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.