Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Izabela Leszczyna: Jednym z moich priorytetów jest opieka okołoporodowa

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 13 grudnia 2023 12:58

Izabela Leszczyna: Jednym z moich priorytetów jest opieka okołoporodowa - Obrazek nagłówka
fot. Kancelaria Prezydenta RP
– Będę rozmawiała ze wszystkimi, od których zależy to, jaka jest ochrona zdrowia – zapowiedziała w rozmowie z Polsat News przed uroczystością zaprzysiężenia Izabela Leszczyna, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Jako jeden ze swoich priorytetów wymieniła opiekę okołoporodową.

Zapytana przez Polsat News o priorytety minister powiedziała, że choć ma pomysły na konkretne działania, to ich realizację poprzedzi rozmową ze współpracownikami. Jest otwarta również na dialog z przedstawicielami zawodów medycznych.

– Ze środowiskiem, lekarzami, pielęgniarkami, wszystkimi, od których zależy to, jaka jest ta ochrona zdrowia – powiedziała minister.

Na zaprzysiężenie członkowie gabinetu Donalda Tuska wyruszyli rano do Pałacu Prezydenckiego spod budynku Sejmu autokarem z napisem „Dziękujemy Polsko”.

Przed wejściem do autokaru Izabela Leszczyna zadeklarowała, że jest przekonana, iż da sobie radę w nowej roli. Prosiła, by życzyć jej zdrowia.

Jednym z pierwszych ważnych spotkań nowej szefowej resortu zdrowia ma być piątkowa rozmowa z samorządem lekarzy podczas posiedzenia Naczelnej Rady Lekarskiej.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także