Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Prezes OZZPiP

Jeden ze szpitali chce przyjąć do pracy każdą osobę, która się zgłosi. To krzyk o pomoc!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 października 2020 18:05

Jeden ze szpitali chce przyjąć do pracy każdą osobę, która się zgłosi. To krzyk o pomoc!  - Obrazek nagłówka

Z epidemią koronawirusa zmaga się służba zdrowia na całym świecie. W Polsce w ostatnich dniach odnotowano rekordowe liczby zakażeń. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 zakażeniach. Prezes OZZPiP Krystyna Ptok opowiedziała w rozmowie z Medexpressem o obawach związanych z pandemią.

- Boję się, że będzie coraz więcej pacjentów zakażonych koronawirusem. Obecnie jest największe zapotrzebowanie na kadry medyczne. Medycy pracują na dwóch, trzech etatach. Możemy zwiększyć zdolność testowania i uruchamiać nowe punkty drive thru, zwiększyć liczbę łóżek i respiratorów. Tylko, że do ich obsługi potrzebujemy ludzi. Mamy za mało personelu - powiedziała Krystyna Ptok.

Prezes OZZPiP ostatnio dowiedziała się, że jeden z polskich szpitali zamieścił ostatnio ogłoszenie, w którym informuje , iż przyjmie do pracy każdą osobę, która się zgłosi. - To krzyk o pomoc! Mamy bardzo trudną sytuację . Zastanawiam się, do jakiego stopnia możemy być wykorzystani do działań zawodowych. Wiem, że jest tarcza antykryzysowa, która pozwala pracodawcom na wiele różnych działań. Chcę jednak przypomnieć, że wszyscy mamy jednakowe uwarunkowania organizmu. Praca ponad siłę sprzyja pojawianiu się chorób somatycznych. Norma pracy dla pielęgniarek i położnych wynosi 160 godzin. Tymczasem pracujemy nawet po 320 godzin. Przemęczona pielęgniarka zamiast pomóc pacjentom, może im zaszkodzić - wyjaśniła Ptok.

Przypomnijmy:

W środę MZ poinformowało na Twitterze o 6526 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1188), małopolskiego (1137), śląskiego (520), wielkopolskiego (508), łódzkiego (405), kujawsko-pomorskiego (356), pomorskiego (344), podkarpackiego (319), dolnośląskiego (315), lubelskiego (256), świętokrzyskiego (255), opolskiego (233), warmińsko-mazurskiego (196), zachodniopomorskiego (175), podlaskiego (174), lubuskiego (145).

Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 141 804/3 217 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także