Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Szef KPRM

Jeśli ktoś nie stawił się na szczepienie, to teraz musi się liczyć z odpowiednio długim czasem oczekiwania

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 marca 2021 16:45

Jeśli ktoś nie stawił się na szczepienie, to teraz musi się liczyć z odpowiednio długim czasem oczekiwania  - Obrazek nagłówka

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera, pełnomocnika rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19. Dotyczyła programu szczepień przeciw COVID-19.

Jeśli ktoś nie stawił się na szczepienie, to teraz musi się liczyć z odpowiednio długim czasem oczekiwania - powiedział Michał Dworczyk.

- Nie zatrzymaliśmy NPS z wykorzystaniem szczepionki AstraZeneca - dziś widzimy, że inne kraje wracają już do tej szczepionki. Namawiamy do rejestracji i szczepień, bo jest to wyraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale też za naszych najbliższych. Zamieszanie wokół AstraZeneki wywołało pewne perturbacje w samych punktach szczepień. Zwracam się z apelem do punktów o to, aby w tym tygodniu zmbolilizować się w uzupełnianiu kalendarzy, aby dokończyć rejestrację osób w wieku 60 lat i wzywyż, którzy są ujęci w grupie pierwszej programu szczepień - dodał.

W poniedziałek rozpoczęła się rejestracja seniorów 65-66. Od północy do teraz zarejestrowało się 345 tys. osób na szczepienie. - Ponawiamy apel o to, aby się nie obawiać, to preparat, który rekomendują lekarze, naukowcy. Korzystajmy z tej możliwości - tłumaczył Dworczyk.

Jutro rozpocznie się rejestracja kolejnych roczników - seniorów w wieku od 60 do 64 lat. Oznacza to, że od jutra będą mogli się rejestrować już wszyscy ujęci w 1. etapie. Zakończenie 1. etapu Narodowego Programu Szczepień nastąpi w 2. kwartale 2021. - Mamy nadzieję, że wtedy również nastąpi przyspieszenie i będziemy mogli przejść do masowych szczepień populacyjnych - powiedział Michał Dworczyk.

25 marca rozpoczną się ponowne rejestracje seniorów 70+ - Ta grupa szczepi się wyłącznie szczepionkami mRNA, zgodnie z wytycznymi Rady Medycznej, dlatego musieli czekać do tego czasu, aż poznamy harmonogramy dostaw Pfizera i Moderny na II kwartał 2021 - powiedział Dworczyk.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.